برای جستجو تایپ کنید

سرمایه گذاری

مهاجرت سرمایه گذاری در اکوادور

lbonyad فوریه 2

اکوادور جزو معدود کشورها در آمریکای لاتین است که کمترین میزان سرمایه گذاری خارجی را جذب میکند، بر همین اساس مهاجرت سرمایه گذاری در اکوادور کم تقاضا می باشد. به جرات می توان گفت که نقطه اتکای اصلی اقتصادی این کشور محدود به صنعت نفت آن می شود. با این حال سرمایه گذاری در بخش مسکن در اکوادور رونق دارد. به این دلیل که هیچ تفاوتی بین تبعه های اکوادور و افراد خارجی در این حوزه وجود ندارد و قیمت مسکن نیز نسبت به دیگر کشورها در اکوادور پایین است. افراد خارجی برای مهاجرت سرمایه گذاری در اکوادور  و خرید املاکی که کمتر از ۵۰ کیلومتر با خط ساحلی یا مرز بین المللی فاصله دارند باید اجازه خرید ملک دریافت کنند.

از آنجا که فرصت های سرمایه گذاری در اکوادور بسیار متنوع و متعدد است، لذا این کشور در فهرست مهم ترین کشورها جهت سرمایه گذاری قرار گرفته است. کشور اکوادور در دهه اخیر توجه بسیار زیادی به سرمایه گذاران خارجی داشته و همه تمرکز خود را بر روی این موضوع قرار داده است. به همین جهت ضمن این که بستر مناسبی برای مهاجران فراهم ساخته، مزیت هایی را نیز برای آنها در نظر گرفته است. یکی از این مزیت ها، حقوق برابر و یکسان با سرمایه گذاران بومی است. این مقاله در باب همین موضوع نوشته شده و توسط بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی ارائه می گردد. مطالب و اطلاعات مفیدی در متن این مقاله گنجانده شده که برای مهاجرت به اکوادور بسیار مثمر ثمر است.

زمینه های مختلف سرمایه‌ گذاری در اکوادور

بسیاری از متقاضیان با وجود این که سرمایه کافی جهت سرمایه گذاری را دارند، اما نمی دانند چطور و در چه زمینه ای سرمایه گذاری کنند. دولت اکوادور در راستای پیشرفت و رونق اقتصادی از سرمایه گذاران بین المللی استقبال ویژه ای به عمل می آورد و زمینه های سرمایه گذاری را برای آنان فراهم نموده است.

مهاجرت-سرمایه-گذاری-در-اکوادور
مهاجرت-سرمایه-گذاری-در-اکوادور

در زمینه های مختلفی می توان در اکوادور سرمایه گذاری کرد که مهمترین آنها در ۴ بخش اصلی زیر می باشد:

 • کشاورزی و جنگلداری
 • گردشگری
 • املاک و مستغلات
 • ماهی گیری و آبزی ‌پروری

خرید ملک و اقامت دائمی‌ در اکوادور

اتباع کشورهای خارجی با خرید ملک می توانند نسبت به سرمایه گذاری اقدام نمایند. این روش سرمایه گذاری علاوه بر این که مزیت های بسیار خوبی را برای فرد به همراه دارد، اقامت دائمی را نیز برای فرد موجب می گردد. دولت اکوادور مالکیت افرادی که در این کشور ملک خریداری می نمایند را به صورت رسمی و قطعی می شناسد. بنابراین شرایط اقامتی خارجیان و خانواده آنها در این کشور به سادگی قابل دسترسی است.

قیمت ملک و آپارتمان در اکوادور در متراژهای مختلف، متغیر است. برای مثال اگر قصد خرید یک واحد آپارتمان ۱ خوابه را در پایتخت این کشور داشته باشید، بایستی مبلغ ۱۰۰٫۰۰۰ الی ۱۵۰٫۰۰۰$ (دلار) بپردازید. در اینجا لازم است بگوییم سرمایه گذاری در کشورهای دیگر را نیز می توانید مد نظر قرار دهید که از جمله آنها مهاجرت به آلمان و سرمایه گذاری در این کشور می باشد.

اقامت از طریق سرمایه گذاری در اکوادور

اخذ ویزای سرمایه گذاری اکوادور یک روش اقامتی مناسب و ایده آل محسوب می گردد که مختص افرادی است که شرایط مالی متوسط یا نسبتا خوبی دارند. هر ساله بسیاری از افراد خارجی با سرمایه گذاری در این کشور از طریق خرید ملک، سرمایه گذاری نقدی در اکوادور یا راه اندازی کسب و کار در این کشور نسبت به اقامت دائمی اکوادور اقدام می نمایند. همان طور که گفته شد بدست آوردن اقامت دائمی برای سرمایه گذاران خارجی در این کشور امکان پذیر است. 

مدارک و اسناد خاصی را بایستی ارائه دهند که شرح آن به صورت زیر می باشد:

 • پاسپورت متقاضی که به مدت حداقل ۶ ماه دارای اعتبار باشد
 • پرداخت نمودن مبلغی که برای سرمایه گذاری مورد نیاز است
 • تکمیل فرم مخصوص تقاضای ویزای سرمایه گذاری و ارائه آن به سفارت این کشور
 • مدارک کافی که گردش مالی متقاضی را در حد مناسب و ایده آل اثبات نماید
 • مدارک هویتی شامل کارت ملی و شناسنامه
 • ارائه گواهی دال بر عدم سوء پیشینه یا سابقه کیفری

مهاجرت-سرمایه-گذاری-در-اکوادور

نکات اقامت و سرمایه گذاری دراکوادور

لازم به یادآوری است کلیه مدارک بایستی به زبان اسپانیایی که زبان رسمی این کشور محسوب می شود، به صورت رسمی ترجمه گردد. فرد خارجی پس از اقامت ۵ ساله در این کشور، می تواند تقاضای خود را برای اخذ پاسپورت اکوادور ارائه نماید. افراد خارجی که از این روش به اکوادور مهاجرت می نمایند، از حق و حقوق یکسانی در برابر شهروندان این کشور برخوردار هستند. بنابراین سرمایه گذاری می تواند به عنوان یک گزینه مهاجرتی ایده آل تلقی گردد.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت دراکوادور

از دیگر روش هایی که می توان به اقامت دائمی اکوادور دست یافت، سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت است. شرکت های ثبتی در انواع مختلفی وجود دارند که خارجیان با توجه به انتخاب خود می توانند یکی از آنها را به ثبت رسانده و فعالیت خود را با بکارگیری سرمایه خود در این کشور گسترش دهند.

برخی از این شرکت ها عبارتند از:

 • شرکت سهامی
 • شرکت با مسئولیت محدود
 • شرکت به صورت شعبه مستقل یا وابسته
 • شرکت تضامنی
 • شرکت به صورت دفتر نمایندگی
 • فعالیت های تخصصی و حرفه ای نظیر راه اندازی رستوران، مغازه و…

ثبت شرکت با مسئولیت محدود ایده آل ترین آنهاست که البته متقاضیان بسیار زیادی نیز دارد. چراکه افراد خارجی از طریق ثبت این شرکت با مقدار سرمایه خود در این کشور می توانند فعالیت کوچکی را راه اندازی نموده و به همان میزان سرمایه، تعهد داشته باشند.

مهاجرت-سرمایه-گذاری-در-اکوادور
مهاجرت-سرمایه-گذاری-در-اکوادور

نکات مهم ثبت شرکت در اکوادور

برای ثبت شرکت در این کشور نکات مهمی وجود دارد که لازم است از آنها اطلاع داشته باشید. این نکات به شرح زیر می باشند:

 • شهروندان خارجی با ثبت شرکت در این کشور، نسبت به تمام سهام خود مالکیت دارند و نیازی به شریک بومی نخواهد بود.
 • نگران خانواده و فرزندان خود نباشید. چراکه آنها نیز می توانند همراه شما به اکوادور آمده و طی شرایط و زمان مشخصی اقامت دائمی داشته باشند.
 • بهره مندی از کلیه خدمات رفاهی و تحصیلی برای خانواده شما نیز فراهم است و در این مورد تفاوتی میان شهروندان بومی و خارجی وجود نخواهد داشت.
 • سرمایه گذاری در این کشور بدون محدودیت بوده و در کلیه زمینه های سرمایه گذاری همانند شهروندان بومی این کشور آزاد هستید.
 • هزینه های زندگی در این کشور از ثبات خاصی برخوردار نبوده و مدام در حال تغییر هستند. اما در این مورد نیز جای نگرانی وجود ندارد زیرا شاخه های اقتصادی این کشور همواره در وضعیت مثبت قرار دارند.

با مطالبی که در این مقاله خواندید متوجه شدید که به آسانی می توان از طریق سرمایه گذاری به اقامت دائمی این کشور دست پیدا کرد و برای همیشه در این کشور جذاب و زیبا اقامت داشته باشید. مشاوران و کارشناسان بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی  کلیه اطلاعات و جزئیاتی که در زمینه سرمایه گذاری نیاز دارید، در اختیار شما قرار خواهند داد. برای مهاجرت به سایر کشورهای اروپایی مانند مهاجرت به اتریش، مهاجرت به کانادا و… نیز می توانید مشاوره های لازم را اخذ نمایید.

بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی

مهاجرت-سرمایه-گذاری-در-اکوادور

Tags:

پیام بگذارید

ایمیل آدرس شما نمایش داده نمیشود. فیلد ها را کامل تکمیل نمایید *

× جهت دریافت مشاوره رایگان