برای جستجو تایپ کنید

تحصیلی

دانشگاه Salento ایتالیا

lbonyad نوامبر 11

دانشگاه-salento-ایتالیا یکی از انتخاب های کسانی است که ایتالیا را به دلایل مختلف از جمله پایین تر بودن هزینه زندگی و تحصیل در آن انتخاب کرده اند. نه تنها زندگی در ایتالیا کم هزینه است و شهریه غالب دانشگاه های آن کم تر از سایر کشورهای اروپایی است بلکه ایتالیا بورسیه های مختلفی را نیز به دانشجویان ارائه می دهد که از آن جمله می توان به بورس DSU اشاره کرد. البته کسانی که در پی تحصیل در یک کشور اروپایی با هزینه های نسبتا پایین هستند گزینه های دیگری نیز دارند که در انتهای این مقاله به یکی از آن ها پرداخته شده است. این مقاله توسط تیم ترجمه بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی تهیه شده و اطلاعاتی راجع به دانشگاه Salento ایتالیا ارائه داده است.

آشنایی با دانشگاه Salento ایتالیا

دانشگاه Salento ایتالیا که سابقه درخشانی در زمینه آموزش دارد در سال ۱۹۵۵ تاسیس شده است و دانشکده های آن عبارت هستند از دانشکده اقتصاد، حقوق، آموزش و پرورش، علوم سیاسی و اجتماعی، علوم انسانی، زبان های خارجی و و ریاضیات. غالب دروسی که در دانشگاه Salento ایتالیا تدریس می شوند به زبان ایتالیایی هستند هر چند تعداد معدودی از آن ها به زبان انگلیسی نیز ارائه می گردند. شاید به همین دلیل است که علی رغم سطح علمی بالا و امکانات رفاهی متعدد از ۱۲۰۴۰ دانشجو در دانشگاه Salento تنها ۱% آن ها دانشجویان بین المللی هستند. به ازای هر ۲۹٫۷ دانشجو در این دانشگاه یک پرسنل دانشگاهی وجود دارد یعنی میزان رسیدگی به امور دانشجویان در دانشگاه Salento قابل قبول است.

دانشگاه-salento-ایتالیا
دانشگاه-salento-ایتالیا

رنکینگ دانشگاه Salento ایتالیا

این که رنکینگ هر دانشگاهی چه باشد بستگی به عوامل متعددی از جمله سطح اموزشی، امکانات رفاهی و غیره دارد و البته معمولا رنکینگ کلی دانشگاه با رنکینگ دانشکده های مختلف آن فرق می کند. به عنوان مثال رنکینگ جهانی دانشگاه Salento ایتالیا در سال ۲۰۲۰ بین ۶۰۱ تا ۸۰۰ در نظر گرفته شده است، در حالی که رنکینگ دانشکده مهندسی و تکنولوژی ۴۰۱ تا ۵۰۰، رنکینگ علوم زیستی ۳۰۱ تا ۴۰۰، رنکینگ علوم فیزیک۴۰۱ تا ۵۰۰، رنکینگ علوم اجتماعی ۶۰۱ تا ۷۰۰، رنکینگ دانشکده تجارت و اقتصاد ۵۰۱ تا ۶۰۰، رنکینگ علوم کامپیوتر ۴۰۱ تا ۵۰۰ و رنکینگ دانشکده آموزش و پرورش ۲۰۱ تا ۳۰۰ است.

کار ضمن تحصیل در دانشگاه Salento ایتالیا

دانشجویان در دانشگاه-salento-ایتالیا ماهیانه با توجه به رشته اتنخابی و مقطع تحصیلی خود ۶۶۴$ (دلار آمریکا) تا ۱۳۴۰$ (دلار آمریکا) شهریه می پردازند که باید یک ترم جلوتر پرداخت شود. نتیجتا افراد نمی توانند با کار دانشجویی شهریه دانشگاه Salento را بپردازند اما می توان با مشغول شدن به کار نیمه وقت بخشی از هزینه های زندگی در ایتالیا را بپردازند. هزینه زندگی در ایتالیا بستگی به تعداد نفرات، محل اقامت و سبک زندگی هر فرد دارد اما ماهیانه حدودا ۹۰۰$ (دلار آمریکا) است هر چند برخی دانشجویان با رزرو خوابگاه دانشجویی و صرفه جویی در سایر هزینه های خود می توانند آن را به ماهی حدودا ۶۵۰$ (دلار آمریکا) نیز کاهش دهند.

کار دانشجویی در ایتالیا در ساعات محدودی قابل انجام است به همین دلیل معمولا بستگی به نوع کار دارد که دانشجو بتواند تمام یا بخشی از هزینه زندگی خود را تامین نماید. در جدول پایین به تعداد ساعات کار مجاز دانشجویان دانشگاه Salento ایتالیا اشاره شده است:

مقطع تحصیلیتعداد ساعات کار مجاز در هفته
کارشناسی۱۰
کارشناسی ارشد۲۰
دکتری۳۰
دانشگاه-salento-ایتالیا

مقایسه تحصیل در ایتالیا و فرانسه

تحصیل در فرانسه در دانشگاه های دولتی طی سال ۲۰۲۰ همچنان رایگان است منتهی رایگان بودن تحصیل به معنی وجود متقاضیان زیاد و رقابتی بودن پذیرش است. به علاوه برای اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی فرانسه فرد باید بر زبان فرانسوی تسلط کامل داشته باشد، به همین دلیل است که خیلی از افراد ابتدائا دوره های کالج زبان در فرانسه را می گذرانند. دوره های کالج زبان فرانسه ارزان قیمت اند و سالی ۱۰۰۰€ تا ۶۰۰۰€ (یورو) شهریه می گیرند و معمولا یک ساله فرد به سطح قابل قبولی می رسد. این دوره ها همچنین خیلی اوقات منجر به پیدا کردن شغل در این کشور می شود و فرد تمایلی ندارد تا چند سال هم در دانشگاه تحصیل کند چرا که تعداد سال های تحصیل در فرانسه هنگام اخذ پاسپورت جزو تعداد سال های اقامت محسوب نمی شود و افراد ترجیح می دهند سریعتر مشغول به کار شوند

آمار بیکاری در فرانسه نیز طی سال ۲۰۲۰ تنها حدود ۸% است و کسانی که بر زبان فرانسوی تسلط داشته باشند و در زمینه خاصی نیز تخصص داشته باشند، می توانند به راحتی شغلی در این کشور پیدا کنند. در این مقاله اطلاعاتی راجع به دانشگاه Salento ایتالیا ارائه شد البته کسانی که به دنیا تحصیل با هزینه های نسبتا پایین در اروپا هستند گزینه های دیگری از جمله تحصیل در اتریش، فرانسه، مجارستان، اوکراین و غیره را نیز پیش رو دارند که برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به آن ها می توانند با بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی تماس حاصل نمایند.

بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی

دانشگاه-salento-ایتالیا

Tags:

شما همچنین ممکن است مانند

پیام بگذارید

ایمیل آدرس شما نمایش داده نمیشود. فیلد ها را کامل تکمیل نمایید *

× جهت دریافت مشاوره رایگان