برای جستجو تایپ کنید

مهاجرت

مشاغل مورد نیاز ۲۰۲۰ ایتالیا

lbonyad اکتبر 10

کار در ایتالیا و مشاغل مورد نیاز ۲۰۲۰ ایتالیا

قطعاً اشخاصی که به کار در ایتالیا می اندیشند باید از لیست مشاغل مورد نیاز در ایتالیا نیز آگاهی داشته باشند تا بتوانند برای ویزای کار ایتالیا اقدام نمایند. با توجه به نرخ بالای بیکاری در این کشور اشخاصی که قصد کار در ایتالیا را دارند مطابق با قوانین ایتالیا در ابتدا کارفرمای خود را بدست آورند سپس برای اخذ ویزا اقدام نمایند اما همانطور که می دانید، نرخ بالای بیکاری در ایتالیا باعث شده که بسیاری از مردم تبعه ایتالیا برای کار کشورهای اروپایی دیگر را انتخاب نمایند و تعداد مشاغلی که در ایتالیا مورد نیاز باشد بسیار پایین است به همین دلیل بیشتر اشخاصی که دارای حرفه و سابقه کاری مرتبط با تحصیلات خود باشند می توانند برای کار در این کشور اقدام نمایند.

لازم است که بیان شود اخذ ویزای کار ایتالیا با دشواری و سختی بسیاری همراه است و شخص متقاضی به راحتی قادر به اخذ ویزای کار ایتالیا نخواهد بود.

برخی از مشاغلی که در ایتالیا مورد نیاز است به شرح زیر است :

تعدادمشاغل حال حاضر
۱پزشک عمومی
۲دندانپزشک
۳فیزیوتراپیس
۴معلم
۵مهندسی برق
۶حسابدار
مشاغل-مورد-نیاز-۲۰۲۰-ایتالیا

کار در ایتالیا و میزان حقوق در ایتالیا

متقاضیانی که به کار در ایتالیا می پردازند باید از میزان حقوقی که برای کار در این کشور وجود داشته باشد آگاهی داشته باشند. به همین منظور در این بخش به برخی از مشاغل و میزان حقوقی که در ایتالیا وجود دارد می پردازیم تا بتوانید از میزان حقوق در ایتالیا نیز اطلاع داشته باشید.

میزان حقوق در برخی از مشاغل در ایتالیا از قرار زیر است :

مشاغلمیزان حقوق و دستمزد
دندانپزشک۳٫۲۹۴ یورو
پزشک عمومی۳٫۲۹۴ یورو
مهندس برق و انتقال نیرو۲٫۵۱۸ یورو
آتش نشان۱٫۴۴۷ یورو
پرستار۱٫۵۰۹ یورو
حسابدار۲٫۷۸۵ یورو
فیزیوتراپیست۱٫۵۱۷ یورو
معلم۱٫۵۵۵ یورو
مشاغل-مورد-نیاز-۲۰۲۰-ایتالیا


شاخص هزینه کار در ایتالیا از قرار زیر است:

کار در ایتالیا
مشاغل-مورد-نیاز-۲۰۲۰-ایتالیا

کار در ایتالیا و نحوه کاریابی در ایتالیا

اشخاصی که قصد مهاجرت به ایتالیا از طریق کار در ایتالیا را دارند باید با نحوه کاریابی در ایتالیا آشنا شوند تا بتوانند به بهترین نحوه وارد بازار کار شوند و کار مورد نظر خود را به دست آورند. برای کاریابی در ایتالیا شخص متقاضی می تواند از طریق موسسات کاریابی و یا سایت های کاریابی و یا آگاهی کار در روزنامه های رسمی که در این کشور وجود دارد استفاده نمایند تا کار مورد نظر خود را به دست آورند. لازم به ذکر است اشخاصی که از طریق موسسات کاریابی یا سایت های کاریابی اقدام به یافتن کار می نمایند باید از سایت ها و یا موسسات کاریابی معتبر برای یافتن کار استفاده نمایند تا بتوانند بهترین و مطمئن ترین شغل را در این کشور بیابند. با توجه به نرخ بالای بیکاری در این کشور بهترین راه برای کاریابی در ایتالیا استفاده از موسسات کاریابی معتبر در این کشور می باشد.

در ادامه این مقاله زیر به برخی از موسسات کاریابی معتبر در ایتالیا اشاره می نماییم. 

کار در ایتالیا و موسسات کاریابی در ایتالیا

برای کار در ایتالیا بهتر است از موسسات کاریابی معتبر در ایتالیا استفاده نمایید تا بتوانید با خیالی آسوده تر کار مرتبط خود را به دست آورید. موسسات کاریابی در ایتالیا بسیار گسترده می باشد اما برخی از موسساتی که در ایتالیا برای کاریابی وجود دارد بیشتر در شهرهایی مانند میلان و رم است. متقاضی کار در ایتالیا می تواند به این آژانس های کاریابی در میلان و یا رم مراجعه نماید تا بتواند کار خود را به دست آورد. در زیر به برخی از موسسات کاریابی در ونیز، میلان و رم اشاره می نماییم.

موسسات کاریابی در ایتالیا از قرار زیر است:

  • GBJOB
  • synergie
  • umana
  • unimpiego
  • risorse
  • vedior
  • sportello
  • eurointerim
مشاغل-مورد-نیاز-۲۰۲۰-ایتالیا

برای کار در ایتالیا می توانید از موسسات کاریابی بهره مند گردید و با ارسال رزومه خود موفق به یافتن کار در ایتالیا شوید.

کار در ایتالیا و بررسی ویزای همراه

اشخاصی که برای کار در ایتالیا اقدام می‌نمایند، در صورتی که موفق به یافتن کار در ایتالیا شوند می توانند برای همراهان خود نیز درخواست ویزا نمایند.

در صورتی که شخص متقاضی بتواند کار در ایتالیا را به دست آورد و همچنین از نظر مقامات دولتی یعنی اداره کار و اداره مهاجرت ایتالیا مورد تایید باشد می تواند درخواست اقامت خود را در این کشور مطرح نماید. در این صورت می تواند برای همراهان خود یعنی همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز درخواست ویزای همراه نماید.

در این صورت همراهان شخص متقاضی نیز می توانند ویزای خود را اخذ نمایند و وارد کشور شود.

کار در ایتالیا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در ایتالیا

به طور قطع اشخاصی که برای کار در ایتالیا اقدام می ‌نمایند قصد اخذ اقامت و تابعیت در این کشور را نیز خواهند داشت. باید بدانید که برای اخذ اقامت و تابعیت ایتالیا روش های متعددی وجود دارد اما اشخاصی که برای کار در ایتالیا اقدام می نمایند می توانند به اقامت و تابعیت این کشور نیز دست یابد. طول مدت اقامت در ایتالیا با توجه به نوع کاری که شخص متقاضی انجام می دهد متفاوت است همچنین با توجه به نوع قرارداد شخص متقاضی می تواند اقامت وی نیز متفاوت باشد.

مشاغل-مورد-نیاز-2020-ایتالیا
مشاغل-مورد-نیاز-۲۰۲۰-ایتالیا

اما باید بدانید که در ابتدا شخص متقاضی باید به مدت ۵ سال در ایتالیا به صورت تمام وقت مشغول به کار شود. در صورتی که شخص متقاضی بتواند به مدت ۵ سال در این کشور مشغول به کار شود می تواند درخواست اقامت دائم خود را مطرح نماید. در صورتی که اقامت شما از مدت ۵ سال در خاک ایتالیا تجاوز نماید شما می توانید درخواست تابعیت کشور ایتالیا را مطرح نمایید. همچنین شخص متقاضی می تواند در سال ششم درخواست پاسپورت کشور ایتالیا را نماید و پاسپورت این کشور را نیز بدست آورد. برای اطلاعات بیشتر در مورد روش های مهاجرت به ایتالیا و اخذ اقامت می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید:

 کار در ایتالیا و سخن پایانی _____________________

کار در ایتالیا از مواردی است که کمتر افرادی در اندیشه آن هستند با توجه به نرخ بالای بیکاری که در ایتالیا وجود دارد اشخاصی که برای کار در این کشور اقدام می نمایند تعداد بسیار پایینی را تشکیل می دهند. اگر قصد کار در ایتالیا را دارید باید بدانید که برای کار در این کشور شخص متقاضی باید در ابتدا بتواند کارفرمای خود را از این کشور به دست آورد  و همچنین شغل کنونی اش در لیست مشاغل موردنیاز ایتالیا قرار گرفته باشد.

اما باید گفت با توجه به نرخ بالای بیکاری در این کشور اخذ ویزای کار ایتالیا به راحتی امکان پذیر نخواهد بود و معمولاً با سختی و دشواری بسیاری همراه است. در صورتی که شخصی موفق به یافتن کار در ایتالیا شود می تواند ویزای کار این کشور را نیز دریافت نماید.

بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی در این مقاله بر آن شد تا به شرایط کار در ایتالیا بپردازد تا در صورتی که قصد کار در این کشور را دارید بتوانید با اطلاعاتی کامل در این مسیر گام بردارید. برای اطلاعات بیشتر در مورد کار در ایتالیا می توانید با کارشناسان بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی تماس حاصل نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان کارشناسان ما بهره مند گردید. همچنین در صورت تمایل می توانید سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ مطرح کنید تا در اسرع وقت بتوانید جواب مورد نظر خود را به دست آورید.

بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی

مشاغل-مورد-نیاز-۲۰۲۰-ایتالیا

Tags:

پیام بگذارید

ایمیل آدرس شما نمایش داده نمیشود. فیلد ها را کامل تکمیل نمایید *

× جهت دریافت مشاوره رایگان