برای جستجو تایپ کنید

ویزا

خود حمایتی فرانسه

lbonyad اکتبر 10

خود حمایتی فرانسه و بررسی شرایط آن

خود-حمایتی-فرانسه و چگونگی اخذ اقامت فرانسه بدون نیاز به سرمایه گذاری و تنها با نشان دادن تمکن مالی مناسب، به صورت علمی در این نوشتار مورد بررسی قرار می گیرد.

از جمله سوالات مطرح شده توسط متقاضیان این است که آیا می توان تنها با اثبات اینکه توان پرداخت هزینه های زندگی خود را دارید، در یکی از کشور های اروپایی اقامت گرفت؟ و آیا برای حفظ اقامت نیاز است که بیشتر سال را در کشور مورد نظر اقامت داشت؟

یکی از کشورهایی که می توان به این عزیزان پیشنهاد داد کشور فرانسه و اقدام از طریق ویزای خود حمایتی فرانسه می باشد.

در ادامه تلاش شده است که تمامی جنبه های اقامت خود حمایتی فرانسه بررسی شود و به تمام سوالات متداول در این زمینه پاسخ داده شود.

شما همواره می توانید برای دریافت مشاوره رایگان و طرح سوالات خود با کارشناسان بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی تماس حاصل نمایید. 

جزئیات طرح اقامت فرانسه از طریق خود حمایتی را می توانید در ادامه مطالعه کنید. برای سنجش رایگان شرایط خود جهت اقدام از طریق خود-حمایتی-فرانسه می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایند.

دریافت مشاوره رایگان است .

خود حمایتی فرانسه و شرایط عمومی

اقامت خود-حمایتی-فرانسه، یکی از روش های محبوب برای اخذ اقامت اروپا است. در این روش شما باید تنها اثبات نمایید که می توانید هزینه زندگی خود و افراد خانواده را در کشور فرانسه تامین نمایید.

برای اخذ این نوع اقامت باید دارایی خود را در ایران در حساب بانکی خود نشان دهید، بنابراین نیازی به سرمایه گذاری در کشور فرانسه و یا انتقال پول به این کشور نیز نیست. 

فرانسه، که از قرن پانزدهم شکل گرفته است، قدیمی ترین و بزرگ ترین کشور اروپا است. این کشور در زمینه های فکری، هنرهای زیبا، مد و غذا در دنیا پیشرو می باشد. فرانسه همچنین چهارمین کشور ثروتمند دنیا و تولید کننده پیشرو در اروپا است.

کشور فرانسه واقع در اروپا، پس از آلمان دومین کشور پرجمعیت این قاره می باشد.

فرانسه محبوب ترین مقصد گردشگری در جهان است و شهر پاریس، پایتخت این کشور، شناخته شده ترین مقصد گردشگری در جهان می باشد.

دلایل بسیاری وجود دارد که چرا بسیاری از مردم از بازدید از این کشور متنوع لذت می برند، از جمله زیبایی طبیعی، آب و هوای شگفت انگیز، فعالیت های تفریحی در فضای باز مانند زمین های گلف، موزه های هنری و گالری و خیلی موارد بیشتر.

فعالیت های مختلفی وجود دارد که تاریخ این کشور را به تصویر می کشد که به خصوص با توجه به گذشته پرفراز و نشیب آن، برای بازدیدکنندگان لذت بخش است

رفاه و کیفیت زندگی در این کشور سبب شده است که افراد زیادی فرانسه را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب کنند.

خود-حمایتی-فرانسه
خود-حمایتی-فرانسه

روش های مختلفی برای مهاجرت به فرانسه وجود دارد که خود حمایتی فرانسه یکی از روش های محبوب آن می باشد. این روش برای افرادی مناسب است که از استقلال مالی برخوردارند و می توانند هزینه های زندگی خود را در فرانسه بدون نیاز به کار کردن، تامین نمایند.

با ادامه مقاله همراه شوید و اطلاعات جامع و کاربردی در خصوص این روش به دست آورید.

خود حمایتی فرانسه و قوانین اخذ اقامت و تابعیت

جهت اخذ اقامت از طریق خود-حمایتی-فرانسه، باید ابتدا بتوانید ثابت کنید که از تمکن مالی مناسب جهت پوشش هزینه های زندگی خود و اعضای خانواده برخوردارید. توجه داشته باشید که شما به هیچ عنوان نیاز ندارید که در کشور فرانسه سرمایه گذاری کنید و یا حتی سرمایه خود را به بانک های این کشور منتقل کنید، بلکه تنها باید سرمایه خود را در حساب بانکی خود در ایران نشان دهید.

مبلغ مورد نظر با نرخ ارز دولتی محاسبه می شود. ارائه سند ملک و مدارک درآمد ثابت می تواند تاثیر مثبتی در روند پرونده شما داشته باشد.

بنابراین می توان گفت که این روش جزء کم ریسک ترین روش های سرمایه گذاری در خارج از کشور می باشد.

شروط اصلی جهت اقدام از این روش در زیر بیان شده است.

 • برای شخص اصلی معادل ۴۰ هزار یورو در حساب بانکی در ایران قرار گیرد.
 • برای همسر معادل ۲۰ هزار یورو قرار گیرد.
 • به ازای هر فرزند با کمتر از ۱۷ سال سن، معادل ۱۰ هزار یورو در حساب بانکی قرار گیرد.
 • سن متقاضیان دارای اهمیت نمی باشد.
 • نیازی به ارائه مدرک زبان نمی باشد.
 • حفظ اقامت نیازی به حضور و زندگی در کشور فرانسه ندارد.
 • اجاره ملک در فرانسه الزامی و جزء مدارک مورد نیاز است که بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی برای اجاره ملک در فرانسه خدمات دارد و هزینه اجاره ملک بسته به شهر و متراژ متغیر می باشد.
 • شخص بایستی حتما یک بار با ویزای توریستی به فرانسه رفته باشد یا قبل از انجام پروسه خودحمایتی یک بار به فرانسه برود.

ذکر این نکته ضروری می باشد که فرد از طریق اقامت خود-حمایتی-فرانسه، مجوز کار در کشور فرانسه را نخواهد داشت. به همین دلیل است که شرط اصلی این روش، اثبات توانایی در تأمین هزینه های زندگی در فرانسه می باشد.

البته افراد می توانند در کشور فرانسه اقدام به سرمایه گذاری در زمینه خرید ملک و مستغلات داشته باشند و از این طریق اقدام به درآمد زایی کنند.

علاوه بر این تحصیلات فرزندان شما در فرانسه نیز رایگان خواهد بود.

از طریق برنامه خود حمایتی فرانسه، ابتدا به شخص و اعضای خانواده اقامت ۱ ساله اعطا می شود که هر سال قابل تمدید می باشد.

پس از ۵ سال می توان درخواست اقامت دائم فرانسه داد و بلافاصله پس از دریافت اقامت دائم و زندگی در کشور فرانسه، می توان برای دریافت تابعیت این کشور اقدام کرد.

برای دریافت تابعیت فرانسه شرایط دیگری نیز مورد نیاز است که در زیر عنوان شده است.

 • دارا بودن مجوز اقامت دائم کشور فرانسه
 • تسلط کافی به زبان فرانسوی
 • ادغام با جامعه فرانسه و شناخت فرهنگ و تاریخ این کشور
 • شرکت در فعالیت های اجتماعی در کشور فرانسه

خود حمایتی فرانسه و مدارک مورد نیاز

برای درخواست اقامت فرانسه از طریق خود حمایتی باید مدارک خود را آماده کنید و در روز مراجعه به سفارت تحویل دهید.

آماده سازی مدارک یکی از حساس ترین مراحل در فرآیند اخذ اقامت خود-حمایتی-فرانسه می باشد، زیرا چنان چه مدارک شما ناقص باشد یا از اعتبار لازم برخوردار باشد، افسر پرونده درخواست شما را رد خواهد کرد.

دقت داشته باشید که حتما مدارک خود را با دقت کافی تهیه کنید و از ارائه مدارک جعلی و دروغین خودداری کنید.

اصلی ترین مدارک جهت درخواست اقامت خود-حمایتی-فرانسه شامل موارد زیر می باشد.

 • گذرنامه
 • تکمیل فرم درخواست
 • عکس با استاندارد های عکس پاسپورت
 • اثبات تمکن مالی مناسب
 • بیمه درمانی که در فرانسه معتبر باشد و تا سقف ۳۰،۰۰۰ یورو را پوشش دهد.
 • اثبات دارا بودن محل زندگی در فرانسه
 • اظهار نامه ای که بیان می کند در فرانسه کار نخواهید کرد.

خود حمایتی فرانسه و استاندارد های سرمایه گذاری

همان طور که پیش تر ذکر شد، شما با اخذ اقامت خود-حمایتی-فرانسه، مجوز کار در این کشور را نخواهید داشت.

با این حال بسیاری از افرادی که از این طریق اقدام می کنند تمایل دارند که به سرمایه گذاری در فرانسه بپردازند و از این طریق سرمایه خود را افزایش دهند.

مسلماً اقامت در فرانسه فرصت مناسبی برای این افراد ایجاد می کند که بتوانند به راحتی در اروپا به تجارت بپردازند و با محدودیت هایی که ایرانیان در زمینه افتتاح حساب بانکی در اروپا و تجارت با شرکت های اروپایی دارند، رو به رو نشوند.

از آنجایی که در این روش برای حفظ مجوز اقامت، نیازی به حضور در کشور فرانسه نمی باشد، افرادی که در ایران صاحب تجارتی هستند با حفظ این تجارت به سرمایه گذاری در زمینه املاک فرانسه نیز می پردازند.

اما پیش از تصمیم گیری در زمینه سرمایه گذاری در یک کشور خارجی، توجه به امنیت سرمایه گذاری در آن کشور ضروری می باشد.

از این رو در ادامه به بررسی دو عامل مهم در امنیت سرمایه گذاری پرداخته شده است.

خطر مصادره اموال در فرانسه یکی از مهم ترین شاخص ها که در زمان سرمایه گذاری در یک کشور باید مورد توجه قرار گیرد، خطر مصادره اموال می باشد. باید این اطمینان حاصل شود که دولت کشور مقصد، به دلایل غیرقانونی اقدام به مصادره اموال خارجیان نمی کند.

در این راستا بانک جهانی اقتصاد، شاخص خطر مصادره اموال را برای کشور های مختلف اعلام کرده است. این شاخص نشان دهنده احتمال اقدامات تبعیض آمیز نسبت به خارجیان از جانب دولت کشور میزبان و سلب مالکیت اموال آنان بدون جبران خسارت می باشد.

بر اساس این شاخصه کشورها در ۷ دسته بندی قرار می گیرند، که عدد ۱ بیان گر کمترین ریسک مصادره اموال و عدد ۷، بیان گر بیشترین ریسک می باشد.

کشور فرانسه برای سال های متوالی در رده ۱ قرار گرفته است که بیان گر کمترین میزان ریسک در مصادره اموال و تضمین کننده امنیت سرمایه گذاری می باشد.

کنترل فساد در فرانسه

وجود فساد در یک کشور می تواند امنیت سرمایه گذاری را به خطر اندازد، بنابراین توجه به شاخص کنترل فساد پیش از اقدام به سرمایه گذاری دارای اهمیت می باشد. این شاخص بیان گر میزان موفقیت دولت ها در کاهش فساد و جلوگیری از استفاده شخصی از منافع عمومی می باشد. این شاخص در بازه ۲٫۵- تا ۲٫۵ قرار دارد که هر چه این میزان بیشتر باشد نشان دهنده فساد کمتر در کشور مورد نظر می باشد.

خود حمایتی فرانسه و شاخص های اقتصادی مهم

بسیاری از افرادی که از طریق خود-حمایتی-فرانسه اقدام می کنند، تمایل دارند که پس از اخذ اقامت در این کشور به سرمایه گذاری نیز بپردازند. از این رو لازم است که اطلاعاتی در خصوص شاخص های اقتصادی تأثیر گذار در این کشور بررسی شود.

 • رشد اقتصادی در فرانسه شاخص رشد اقتصادی نشان دهنده درصد افزایش تولید ناخالص داخلی در یک کشور، نسب به سال گذشته می باشد. اعداد مثبت نشان دهنده رشد اقتصادی مثبت و سود دهی کسب و کار ها در آن کشور می باشد

رشد قیمت ملک در فرانسه

خرید املاک و مستغلات یکی از امن ترین روش های سرمایه گذاری می باشد که از محبوبیت فراوانی برخوردار است. بنابراین ممکن است افرادی که اقامت خود-حمایتی-فرانسه را کسب می نمایند، تمایل به خرید ملک در این کشور داشته باشند. رشد قیمت ملک در فرانسه روندی افزایشی داشته و سرمایه گذاری در این حوزه می تواند با سود همراه باشد. البته همواره اجاره املاک نیز برای سرمایه گذاران سود یورویی خواهد داشت

خود-حمایتی-فرانسه
خود-حمایتی-فرانسه

خود حمایتی فرانسه و نکات مهم

در روند درخواست اقامت خود-حمایتی-فرانسه حتما باید به نکاتی توجه داشته باشد؛ مهم ترین مسئله این است که مدارک خود را به درستی آماده کنید و حتما از کارشناسان با تجربه در این زمینه مشاوره بگیرید.

چرا که نقص در پرونده می تواند به راحتی سبب رد درخواست شما گردد.

توجه داشته باشید که در این نوع اقامت، شما مجوز کار در فرانسه نخواهید داشت، بنابراین اطمینان حاصل کنید که بدون کار کردن، می توانید هزینه های زندگی خود در فرانسه را تأمین کنید.

این روش می تواند برای اشخاصی که تنها نیاز به گسترش تجارت خود در اروپا دارند، بسیار مناسب می باشد، چرا که شما نیازی به حضور در فرانسه نخواهید داشت و می توانید در ایران به کسب و کار خود بپردازید و از مزایایی که اقامت فرانسه برای شما به همراه دارد نیز بهره برید.

اگر املاکی در ایران داشته باشید می توانید در روال پرونده شما تأثیر مثبت داشته باشد و بخشی از تمکن مالی خود را می توانید از این طریق نشان دهید.

خود-حمایتی-فرانسه و وکیل مهاجرت برای آن

فرآیند اخذ اقامت خود-حمایتی-فرانسه دارای حساسیت ها و پیچیدگی های خاصی می باشد. شما باید مدارک خود را صحیح و دقیق آماده کنید و در روز مراجعه به سفارت تحویل دهید. در این راستا بهره گیری از دانش وکلای خبره که در این زمینه سابقه فعالیت دارند می تواند بسیار کمک کننده باشد. بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی با پشتوانه بیش از ۱۵ سال سابقه در امر مهاجرت، می تواند در تمامی مراحل این مسیر شما را همراهی کند.

بازدید قبلی از فرانسه از جمله الزامات روش خود حمایتی می باشد، که شما می توانید از خدمات این مؤسسه در این زمینه بهره برید.

آماده سازی مدارک به گونه ای که تمکن مالی شما اثبات گردد از مراحل پیچیده و حساس این روش می باشد، وکلای بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی با بهره گیری از تجربه های پیشین و دانش حقوقی از قوانین کشور فرانسه، در آماده سازی مدارک شما را همراهی کرده و راهنمایی های لازم را ارائه خواهند داد.

اجاره مکانی برای زندگی در فرانسه نیز از دیگر الزامات اقدام از روش خود حمایتی می باشد، که در این زمینه نیز بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی به صورت کامل خدمات حرفه ای ارائه می دهد.

شما همچنین در صورتی که پس از اخذ اقامت تمایل به سرمایه گذاری در فرانسه یا سایر کشورهای اروپایی داشته باشید می توانید با وکلا و کارشناسان این مؤسسه تماس بگیرید و مشاوره تخصصی دریافت کنید.

بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی

خود-حمایتی-فرانسه

Tags:

پیام بگذارید

ایمیل آدرس شما نمایش داده نمیشود. فیلد ها را کامل تکمیل نمایید *

× جهت دریافت مشاوره رایگان