برای جستجو تایپ کنید

تحصیلی

تحصیل در مدارس کانادا

lbonyad اکتبر 10

تحصیل-در-مدارس-کانادا در یک نگاه

 • شهریه مدارس دولتی: ۱۴ هزار دلار
 • شهریه مدارس شبانه روزی: ۳۴ هزار دلار
 • زبان تحصیل: انگلیسی یا فرانسوی
 • مدرک زبان مورد نیاز: نیاز ندارد
 • امکان اخذ ویزای همراه:‌ ویزای توریستی ۵ ساله والدین

خدمات بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی

اخذ پذیرش تحصیلی از مدارس
اقدام برای اخذ ویزای دانش آموزی
راهنمایی در جهت آماده سازی انگیزه نامه و رزومه
خدمات پس از ورود در کشور موردنظر
اخذ ویزای همراه برای والدین
همراهی والدین در نظارت فرزندان 

مدرسه در کانادا از ۵ تا ۶ سالگی شروع شده و از ابتدایی تا دیپلم ۱۲ سال است. این مدارس را اصطلاحا K-12 می‌نامند. در استان کبک از ابتدایی تا دیپلم ۱۱ سال و دو سال هم دوره پیش دانشگاهی به طول می انجامد. مدرسه ۵ روز در هفته بوده و از اواخر آگوست تا اوایل ماه ژوئن هر سال است. از آنجا که کانادا کشور دو زبانه هست مدرسه به زبان های فرانسوی و انگلیسی در کل کانادا قابل دسترس خواهد بود. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند از تحصیل در مدارس ابتدایی کانادا تا تحصیل در مدارس راهنمایی و دبیرستان های کانادا بهره مند شوند. 

تحصیل در کانادا فرصت بی‌نظیری برای اخذ مدرک معتبر تحصیلی و همچنین اخذ تجربه بین‌المللی است.

سخنی با والدین متقاضی تحصیل-در-مدارس-کانادا

بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی برای اخذ پذیرش از مدارس کانادا شرایط بسیار ویژه ای را فراهم کرده است.

تمام متقاضیان می‌توانند از برنامه ویزای تضمینی بهره مند شوند. همچنین همراهان متقاضی می‌توانند درخواست دهند تا مشاورین ما ویزای همراه دانش‌آموز را برای آنها دریافت کنند.

این ویزا معمولا ویزای ۵ ساله‌ای است که به شما اجازه مسافرت به کانادا را در طول این پنج سال می‌دهد.

تحصیل-در-مدارس-کانادا
تحصیل-در-مدارس-کانادا

انواع مدرسه در کانادا

بطور کلی در کانادا بر اساس مالکیت دو نوع مدرسه وجود دارد:

مدارس دولتی کانادا
 • شهریه: ۱۴ هزار دلار.
 • بیمه دانش آموزی ۱۰۰۰ دلار. 

مدارس دولتی کشور کانادا برای افراد شهروند کانادا و دارندگان کارت اقامت دائم کاملا رایگان هستند و در عین حال برای دانش‌آموزان خارجی دارای شهریه بالای است. اگر اولین سال است که فرزند خود را در مدارس کانادا ثبت نام می‌کنید، از ایشان تست‌هایی گرفته می‌شود تا ببینند از چه سطحی باید شروع کنند و همچنین ممکن است دوره‌های تقویتی زبان انگلیسی یا فرانسوی برای محصل گذاشته شود.
ترکیب محصلین کانادایی و محصلین بین‌المللی در تمام مدارس کانادا دیده می‌شود و این مدارس جزو استانداردترین و با کیفیت‌ترین سیستم های آموزشی کل دنیا می‌باشند.

مدارس خصوصی کانادا

دیگر مدارسی که زیر مجموعه مدارس بالا قرار می‌گیرند:

 • مدارس روزانه کانادا
 • مدارس شبانه روزی در کانادا The Association of Boarding Schools:
  انجمن مدارس شبانه روزی در کانادا است که مدارس معتبر شبانه روزی را معرفی می‌کند. این مدارس به نحوی هستند که محصل در آنجا درس خوانده و همزمان اقامت دارد. شهریه این مدارس بین ۳۰ تا ۶۰ هزار دلار در هر سال است. 

با سیستم گزارش دهی در مدارس شبانه روزی کانادا، مدرسه وضعیت دانش‌آموز را به طور مرتب به والدین او گزارش خواهد داد و والدین می‌توانند در جریان تمام مسائل درسی و رفتاری فرزندشان قرار بگیرند.

ما هر ساله متقاضیان زیادی را از سرتاسر دنیا در مدارس شبانه روزی کانادا ثبت نام می‌کنیم و از فعالترین شرکت‌هایی هستیم که به صورت تخصصی با مدارس کانادا همکاری کرده و دانش‌آموزان را در سطوح مختلف راهی بهترین مدارس کانادا می‌کنیم.

تحصیل در دبیرستان های کانادا

اگر قصد ورود به بهترین دانشگاه های کانادا را دارید، پیشنهاد می‌کنیم این مسیر را از دبیرستان‌ها شروع کنید. داوطلبینی که در دبیرستان‌های کانادا تحصیل می‌کنند به دلایل متنوعی شانس بالاتری برای ورود به دانشگاه‌های برتر کانادا دارند. 

شهریه مدارس کانادا

فرزندان دانشجویان بین‌المللی در برخی از استان‌ها به عنوان محصل خارجی محسوب شده و برای ثبت نام در مدارس روزانه کانادا می‌بایست شهریه تحصیل در مدارس کانادا را به عنوان دانش‌آموز خارجی را بپردازد که سالیانه به طور میانگین ۱۰ تا ۱۵ هزار دلار است. در برخی دیگر از استان‌ها فرزندان دانشجویان بین‌المللی می‌توانند از مدارس دولتی به صورت رایگان استفاده کنند.  

محل اقامت دانش آموزان محصل در کانادا

دانش آموزان بین‌المللی در کانادا برای اقامت می‌توانند در خوابگاه های مخصوص اقامت تحصیلی داشته باشند و یا از برنامه‌ای که خانواده‌های کانادا در کنار خود یک یا دو فرزند را نگه می‌دارند استفاده کرده و با پرداخت مبلغ مشخص به آن‌ها در کنارشان اقامت داشته باشند. به این برنامه Home Stay (هوم استی) می‌گویند. 

ویزای همراه والدین در حین تحصیل فرزند در مدارس کانادا

جهت اخذ ویزای همراه محصل در کانادا، امکان حضور والدین متقاضی در زمان تحصیل از طریق اخذ ویزای مولتیپل ۵ ساله توریستی وجود دارد.

هم چنین راه دیگر این است که والدین فرزندان خود را برای زندگی با خانواده کانادایی اعزام کنند. در این روش که اصطلاحا Home Stay خوانده می‌شود، فرزند شما با یک خانواده کانادایی که از پیش مجوز این کار را دریافت کرده هماهنگ می‌شود و در یک اتاق مستقل با آنها زندگی می‌کند. ۳ وعده غذای فرزند نیز توسط خانواده فراهم خواهد شد.

این روش تاثیر بسیار خوبی برای تقویت زبان خارجی دارد. هزینه Home Stay برای محصلین ماهیانه ۹۰۰ دلار است. ویزا موندیال، متقاضیان را با خانواده های مطمئن هماهنگ کرده و امنیت خاطر برای پدر و مادر فراهم می‌سازد.

گاردین یا کاستودین

 اگر فرزندان کمتر از ۱۷ سال داشته باشند، و بدون والدین برای تحصیل به کانادا اقدام کنند، جهت تحصیل در کانادا باید تحت مراقبت و نظارت فرد بالغی در کانادا باشند. این فرد نقش گاردین یا همان کاستودین دانشجو در کانادا را خواهد داشت و اصطلاحا با ویزای گاردین کانادا وارد این کشور می‌شود. والدین فرزند در کشور مبدا و هم چنین مسئول نگهداری از فرزند در کانادا باید فرم مخصوص را تکمیل کنند. در بیشتر موارد اگر محصل کمتر از ۱۰ سال سن داشته باشد باید یکی از والدین بیولوژیکی او در هنگام تحصیل به همراه او باشند.

تحصیل-در-مدارس-کانادا
تحصیل-در-مدارس-کانادا

مراحل اخذ پذیرش از مدارس کانادا

۱

تکمیل فرم ارزیابی مدارس، اخذ مشاوره، شروع پروسه اجرایی با بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی

۲

ترجمه مدارک پذیرش و ویزا 

۳

اقدام برای اخذ پذیرش و ویزای دانش آموزی

۴

اقدام برای اخذ ویزای همراه والدین مدارس کانادا در دو ترم ژانویه (بهمن) و سپتامبر (شهریور) پذیرش ارائه می‌کنند.

برنامه درسی مدارس کانادا

در مدارس کانادا شرح دروس معمولا دو دسته است. دسته اجباری و دسته اختیاری. در گروه دروس اجباری که همه دانش‌آموزان در مدارس دولتی باید شرکت کنند دروس زبان، ریاضی، علوم، کامپیوتر و هنر (در برخی از استان‌ها) و دروس اختیاری شامل سایر زبان های خارجی، تاریخ و جغرافی، شیمی و زیست و فیزیک، بیزینس، برنامه نویسی کامپیوتر، آشپزی و مکانیک خودرو و نساجی است.

بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی

تحصیل-در-مدارس-کانادا

تحصیل-در-مدارس-کانادا

Tags:
مطلب قبلی

پیام بگذارید

ایمیل آدرس شما نمایش داده نمیشود. فیلد ها را کامل تکمیل نمایید *

× جهت دریافت مشاوره رایگان