برای جستجو تایپ کنید

مهاجرت

مهاجرت و اقامت سرمایه گذاری سوئد

lbonyad اکتبر 10

مهاجرت و اقامت در کشور سوئد از طریق سرمایه گذاری

 از طریق:

  1. تاسیس شرکت
  2. خرید شرکت

قبل از تصمیم گیری درخصوص یک انتخاب باید دانست که شباهت ها و تفاوت های دو روش در چیست و هر روش چه نقاط قوت و ضعفی دارد و درنهایت کدام متد با توجه به شرایط خاص شما بهتر خواهد بود.

در هر دو روش یک کارت اقامت 2 ساله خویش فرمایی صادر خواهد شد و پس از آن قادر به درخواست اقامت دائم هستید.

در هر دو روش باید قبل از ارائه درخواست به اداره مهاجرت شرکت شما فعال باشد.

در هر دو روش همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال شما قادر به درخواست همزمان اقامت ۲ ساله سوئد خواهند بود.

در هر دو روش مجاز نیستید در شرکت دیگری کارمند شوید.

در هر دو روش نیاز به گواهی بانکی و اثبات توانایی مالی برای ۲ سال زندگی در سوئد برای خود و خانواده خود را دارید.

در هر دو روش سوابق کاری شما مهم است.

مهاجرت-و-اقامت-سرمایه-گذاری-سوئد
مهاجرت-و-اقامت-سرمایه-گذاری-سوئد

شرایط مهاجرت و اقامت در کشور سوئد از طریق ثبت شرکت

در سوئد 3 نوع شرکت وجود دارد که بسته به شرایط شما یکی از آنها برای شما ثبت خواهد شد. سپس با توجه به کاری که می خواهید با آن شرکت انجام دهید موضوع شرکت مشخص می شود. بعد از آن باید طرح کسب و کار (business plan) مدنظر شما آماده گردد و می بایست یک طرح قابل انجام و سودده باشد.

درقدم بعدی شرکت را فعال می کنید. فعالیت شرکت به معنی داشتن حساب بانکی، انجام فعالیت اقتصادی و پرداخت مالیات می باشد.

در واقع تمام امور شرکت شما باید مشخص و قانونی باشد که اداره مهاجرت به این نتیجه برسد که حضور شما برای دوام گسترش فعالیت اقتصادی این شرکت لازم است.

البته فراموش نشود که برای ایرانی ها متاسفانه به سختی اجازه داشتن حساب بیزنسی می دهند. اما میتوان شرایطی ایجاد کرد که لازمه فعال بودن شرکت، داشتن حساب بانکی سوئد نباشد.

هرچند در بعضی پرونده ها اداره مهاجرت بر اساس اسناد و مدارک به صاحب یک شرکت غیر فعال اقامت میدهد و فرصتی برای او به منظور فعال نمودن شرکت ایجاد می کند ولی در واقع اداره مهاجرت به افرادی که دقیقا می دانند چه می کنند و دارای تجارت فعال می باشند، اقامت می دهد.

مهاجرت و اقامت در کشور سوئد از طریق خرید شرکت

در این روش شما یک تجارت آماده و فعال و در حال کار را خریداری می کنید و پس از آن مسئولیت گرداندن آن تجارت و همه مسائل آن به عهده شماست.

از نکات مثبت اینکه شما بلافاصله پس از سرمایه گذاری دارای درآمد روزانه خواهید بود و مبلغ سرمایه گذاری را ظرف کمتر از دو سال بدست خواهید آورد.

چون که تجارت شما در حال اجرا است، کیس شما بسیار سریعتر رسیدگی میگردد.

اما توجه به این نکته نیز ضروری است. در خرید یک تجارت، متقاضی، مالکیت آن ملک تجاری را نمیخرد، در واقع املاک تجاری در سوئد به شکل اجاره ای است و با توجه به موقعیت، اجاره ماهانه آن ملک می تواند مبلغ زیادی باشد. در خرید تجارت، متقاضی فقط حق صندوق آن کسب و کار و تجهیزات داخل آن را خریده است.

در این شرایط اگر متقاضی برنامه دقیق برای گرداندن آن تجارت داشته باشد و تا حدودی بر انجام کار مسلط باشد به شکلی بسیار خوب آن تجارت گردانده خواهد شد.

اما اگر شخص متقاضی در آن تجارت خاص نابلد باشد و برنامه ای برای گرداندن آن مکان در ذهن نداشته باشد تمامی مشتریان آنجا را از دست خواهد داد و حتی مبلغ اجاره ماهانه را هم از دست خواهد داد. در واقع یک بیزنس خوب و فعال را تبدیل به یک مکان ورشکسته بدون مشتری می کند.

مهاجرت-و-اقامت-سرمایه-گذاری-سوئد
مهاجرت-و-اقامت-سرمایه-گذاری-سوئد

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

مهاجرت-و-اقامت-سرمایه-گذاری-سوئد

Tags:

پیام بگذارید

ایمیل آدرس شما نمایش داده نمیشود. فیلد ها را کامل تکمیل نمایید *

× جهت دریافت مشاوره رایگان