برای جستجو تایپ کنید

تحصیلی

تحصیل در اسپانیا در یک نگاه

lbonyad اکتبر 10
 • پایتخت کشور اسپانیا : مادرید
 • زبان تحصیل در اسپانیا : اسپانیایی و انگلیسی
 • مدت زمان تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی : سال
 • مدت زمان تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد : سال
 • مدت زمان تحصیل در اسپانیا در مقطع دکترا : سال
 • مدت زمان تحصیل در اسپانیا در مقطع پزشکی : تا ۶ سال

امروزه افراد بسیاری برای ادامه تحصیل کشور اسپانیا را انتخاب می کنند. کشور اسپانیا در چند سال اخیر جز پر جاذبه ترین کشورهای توریستی به شمار می رود.

هزینه تحصیل در اسپانیا یکی از ارزان ترین ها در اروپا محسوب می شود. در این مقاله بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی قصد دارد در رابطه با شرایط تحصیل در اسپانیا و اخذ ویزای تحصیلی در اسپانیا توضیح دهد.

در رابطه با بورسیه تحصیلی در اسپانیا می توانید با مشاورین بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی تماس حاصل فرمایید. می توان گفت یکی از روش های مهاجرت به اسپانیا و حتی راحت ترین روش اقامت در اسپانیا از طریق تحصیل در اسپانیا می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی تماس بگیرید

تحصیل در اسپانیا  دارای مراکز مهم آموزشی در رشته های پزشکی ، اقتصاد و …است که  مورد توجه بسیاری از متقاضیان جهت ادامه تحصیل قرار گرفته است . برای تحصیل در اسپانیا نیاز به آموزش زبان انگلیسی می باشید و حدود ۳۰ دانشگاه دولتی و خصوصی مورد تایید وزارت علوم می باشد .

هزینه تحصیل در اسپانیا نسبت به کشورهای دیگر معقول تر می باشد . علت انتخاب دانشجویان جهت تحصیل در اسپانیا به این دلیل است که کشور اسپانیا تعدادی از معتبرترین دانشگاه ها را دارد و زندگی دانشجویی در آن بسیار سرگرم کننده است و همچنین هزینه تحصیل در اسپانیا بسیار پایین است .

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آن مقاله “ تحصیل در رشته فیزیوتراپی اسپانیا 2020 ” را مطالعه فرمایید.

تحصیل-در-اسپانیا-در-یک-نگاه – چرا تحصیل در اسپانیا ۲۰۲۰

چرا تحصیل در اسپانیا مورد تقاضای بسیاری از دانشجویان می باشد اسپانیا در جنوب غربی اروپا واقع شده است. این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا است و از جمله کشور های همسایه او نیز پرتغال می باشد.

با توجه به شرایط بسیار عالی که دانشگاه های اسپانیا دارد بسیاری از افراد علاقه مند به ادامه تحصیل در اسپانیا شده اند. تحصیل با پرداخت هزینه ای بسیار کم از جمله مزایای تحصیل در اسپانیا است. مدارک دانشگاه های اسپانیا با اعتبار بالایی که دارد می تواند باعث شود که دانشجو نه تنها در اسپانیا بلکه در دیگر کشور های اروپایی نیز شغل مورد نظر خود را کسب کند و از آن طریق نیز اقامت اسپانیا و یا کشور مورد نظر را کسب کند.

تحصیل-در-اسپانیا-در-یک-نگاه

تحصیل در اسپانیا – ویزای تحصیلی اسپانیا ۲۰۲۰

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا شامل موارد زیر است :

 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر در اسپانیا که الزاما باید مهر و امضا شده باشد
 • ارائه مدارک شناسایی مثل شناسنامه و پاسپورت به صورت ترجمه شده جهت اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا
 • ارائه نامه ای مبنی بر اعتبار بیمه مسافرتی شینگن شخص متقاضی به میزان ۳۰۰۰۰ یورو
 • ارائه تمام سوابق تحصیلی شخص متقاضی برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا ؛ بدین ترتیب که اگر شخص برای تحصیل کارشناسی در اسپانیا اقدام می کند باید مدارک تحصیلی گذشته یعنی دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریزنمرات را ارائه دهد به همین ترتیب باید برای مقاطع بالاتر سوابق تحصیلی ارائه گردد.
 • نکته قابل توجه جهت  اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا این است که باید ارائه تمام سوابق تحصیلی و مدارک به صورت ترجمه شده به زبان اسپانیایی و مهر تایید شده توسط دادگستری باشد.
 • ارائه مدارک پزشکی مبنی بر صحت جسمی برای تحصیل در اسپانیا
 • ارائه نامه ای مبنی بر عدم سوء پیشینه از اداره آگاهی
 • ارائه مدارک فرد متقاضی مبنی بر اقامت در اسپانیا یعنی کپی اجاره نامه اپارتمان و یا خوابگاه و یا هتلی که برای اقامت رزرو کرده است

تحصیل در اسپانیا – شرایط تحصیل در اسپانیا ۲۰۲۰

شرایط تحصیل در اسپانیا به شرح زیر است :

 • در صورتی که مدرک لیسانس یا ارشد خود را از دانشگاه هایی که مورد تائید وزارت علوم یا دانشگاه آزاد میباشند، اخذ  نموده اید، شما میتوانند جهت تحصیل در مقطع بالاتر در دانشگاه های معتبر اسپانیا اقدام نمایید.
 • هزینه دوره های ارشد در اسپانیا بین ۴ تا ۶ هزار یورو در سال میباشد و زبان تدریس در این مقطع، انگلیسی یا اسپانیائی یا دوگانه ( انگلیسی – اسپانیائی ) میباشد .
 • هزینه دوره دکترا در اسپانیا تقریبا رایگان میباشد یعنی حداکثر سالیانه حدود  400 تا۵۰۰ یورو است و زبان تدریس در اغلب دانشگاه های این کشور در این مقطع به زبان انگلیسی میباشد.
 • هزینه یک سال زندگی دانشجویی  در شهرهای اسپانیا حدودا بین تا ۷۲۰۰ ۹۶۰۰ یورو میباشد که  از دیگر کشورهای اروپای  غربی کمتر میباشد.
 • امکان اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا توجه به شرایط اقتصادی اتحادیه اروپا چندان گسترده نمیباشد اما برای متقاضیانی که مقالات بین المللی، شرکت در کنفرانسهای بین المللی، نمره زبان و سابقه کار مرتبط در کنار معدل مناسب میباشند و امکان اخذ کمک هزینه تحصیلی در مقطع دکترا را بالا می برند.

شما می توانید برای مهاجرت به اسپانیا مقاله ای تحت عنوان ” مهاجرت به اسپانیا ” را مطالعه فرمایید .

تحصیل-در-اسپانیا-در-یک-نگاه – مزایای تحصیل در اسپانیا ۲۰۲۰

اعتبار دانشگاه های اسپانیا یکی از مزایای تحصیل در اسپانیا می باشد . دانشگاه های اسپانیا دارای رنکینگ بسیار بالایی می باشد چرا که دارای امکانات و تجهیزات آموزشی بسیاری است و رتبه های دانشگاه های اسپانیا در تمامی رشته ها زیر ۴۰۰ است .

از دیگر مزایای تحصیل در اسپانیا وجود زبان انگلیسی در سیستم آموزشی اسپانیا است . تمامی رشته ها در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی تدریس می شود . از مزایای تحصیل در اسپانیا می توانیم به بحث هزینه های تحصیل در اسپانیا اشاره کرد که شهریه دانشگاه های اسپانیا نسبت به دانشگاه های سوئیس و انگلستان کمتر است در کنار تحصیل در اسپانیا می توانید کار کنید و بعد از ۵ سال در اسپانیا می توانید اقامت دائم اسپانیا را کسب کنید .

تحصیل در اسپانیا – معایب تحصیل در اسپانیا ۲۰۲۰

معایب تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی این است که متقاضیان باید به زبان اسپانیایی مسلط باشند و ممکن است افرادی تمایل نداشته باشند تا زمان خود را به یادگیری زبان اسپانیایی صرف کنند. هزینه تحصیل در اسپانیا ممکن است برای افرادی بالا باشد و کشوری با هزینه پایین تر انتخاب کنند.یکی دیگر از معایب تحصیل در اسپانیا بالا بودن نرخ بیکاری در شهرهای کوچک این کشور است.

تحصیل در اسپانیا – تحصیل در مدارس اسپانیا ۲۰۲۰

تحصیل در مدارس اسپانیا به شرح زیر است :

کودکان از ۳ سالگی در کشور اسپانیا وارد مهد کودک می شوند. مدت زمان این دوره ۳ سال می باشد که سال آخر برای همگان بصورت اجباری می باشد. طول دوره آموزش ابتدایی به مدت ۵ سال می باشد از ۶ سالگی شروع و در ۱۱ سالگی به پایان می رسد پس از پایان دوره ابتدایی دوره متوسطه آغاز می شود که به مدت ۵ سال به طول می انجامد که در پایان آن مدرک ( Bachiller ) را دریافت می کنند در صورت تمایل ۱ سال پیش دانشگاهی  را برای ورود به دانشگاه یا دوره های تشکیلات حرفه ای پشت سر می گذارد.

تحصیل-در-اسپانیا-در-یک-نگاه
تحصیل-در-اسپانیا-در-یک-نگاه

طبق قوانین کشور اسپانیا تمامی کودکان این کشور باید در سن ۶ سالگی به تحصیل در مدارس این کشور بپردازند. معمولا تحصیل در مدارس اسپانیا در سنین ۶ تا ۱۶ سالگی انجام می پذیرد. تمامی آموزش های ارائه شده در مدارس اسپانیا به زبان رسمی این کشور است و از این رو دانش آموزانی که قصد تحصیل در مدارس اسپانیا و در مقطع دبیرستان را دارند باید به این زبان تسلط پیدا کنند. در مقاطع پایین تر نیز معمولا این زبان همراه با دیگر دروس به کودک مورد نظر آموزش داده می شود.

تحصیل-در-اسپانیا-در-یک-نگاه – تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا ۲۰۲۰

برای ورود به دانشگاه های برتر اسپانیا، در ابتدا نیاز است متقاضیان یک دوره ۵ الی ۹ ماهه کالج را بگذرانند و پس از آن در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت نمایند.در صورتی که در این آزمون نمره قبولی را کسب نمایند، می توانند وارد دانشگاه شوند.

در مدت زمانی که در کالج تحصیل می نمایید اجازه کار نخواهید داشت اما بعد از کالج، در صورتی که در آزمون ورودی دانشگاه قبول شده و وارد دانشگاه شوید، اجازه کار به صورت پاره وقت خواهید داشت.برای ورود به رشته های گروه پزشکی نیز روال دانشگاه های اسپانیا به همین شکل است و نیاز به شرکت در کالج و بعد آزمون ورودی خواهید داشت.

مدت زمان تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی 4 ساله بوده و به زبان اسپانیای تدریس می شود. که بهتر است در ایران این مدرک را کسب کرده و بعد به کشور اسپانیا مهاجرت تحصیلی کند، زیرا گذراندن دوره ی کالج زبان اسپانیای در کشور اسپانیا دوره ای است که سفارت را متقاعد و راضی به دادن ویزا به متقاضی نمی کند و حتماَ باید پذیرش در یک مقطع تحصیلی را برای رفتن به سفارت ارائه دهید.

تحصیل در اسپانیا – تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا ۲۰۲۰

تحصیل در مقطع فوق لیسانس کشور اسپانیا بین دو الی چهار ترم است. برای کشور اسپانیا بدون داشتن مدرک زبان نیز می توان اقدام داشت.

هزینه تحصیل در کشور اسپانیا سالانه بین ۶ الی ۸ هزار یورو است. دروس دانشگاهی کشور اسپانیا به دو صورت اسپانیایی و انگلیسی تدریس میشوند.یکی از مزیت های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کشور اسپانیا بدین صورت است که بعد از اتمام این مقطع، بدون نیاز به آزمون ورودی به صورت پیوسته وارد مقطع دکتری می شوید.

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد کشور اسپانیا مجوز کار در محدوده ای ۲۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی فرد را در یک سال پوشش دهد.

در مقاله ” کار دانشجویی در کشور اسپانیا 2020 ” به طور مفصل درباره شرایط کار در اسپانیا اطلاعات کسب کنید .

بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی

تحصیل-در-اسپانیا-در-یک-نگاه

Tags:

پیام بگذارید

ایمیل آدرس شما نمایش داده نمیشود. فیلد ها را کامل تکمیل نمایید *

× جهت دریافت مشاوره رایگان