برای جستجو تایپ کنید

تحصیلی

ویزای کار نروژ برای کادر درمان

lbonyad آگوست 8

بررسی شرایط اخذ ویزای کار نروژ برای کادر درمان

ویزای-کار-نروژ-برای-کادر-درمان یکی از بهترین گزینه های مهاجرت برای این گروه شغلی محسوب می شود. اساسا در دسته بندی روش های مهاجرتی، ویزای کاری، یکی از کم هزینه ترین و بهترین راه ها محسوب می شود.

 در این مقاله که توسط گروه تحقیقاتی بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی تهیه و تدوین شده است، تلاش نمودیم تا با جزئیات بیشتر شرایط ویزای کار نروژ برای کادر درمان را بازگو نماییم.

شاید در ذهن شما عزیزان و مخاطبان موضوعات و سوالات گوناگونی در خصوص ویزای-کار-نروژ-برای-کادر-درمان پیش آمده باشد

. ما در ادامه نحوه کاریابی، میزان دستمزد و درآمد گروه درمانی، شرایط ویزای همراه و اخذ تابعیت نروژ را مفصل توضیح خواهیم داد.

 چنانچه در خصوص ویزای کار نروژ برای کادر درمان سوالات بیشتری داشتید، می توانید همه روزه با بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی تماس بگیرید تا شرایط شما به صورت کاملا رایگان توسط مشاورین مجموعه ارزیابی و راهنمایی های لازم خدمت شما ارائه گردد.

در بخش دیدگاه ها نیز می توانید سوالات خود را مطرح نمایید و در زمانی کوتاه پاسخ بگیرید.

سوال بپرسید!

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

    شرایط کاری پزشکان و پرستاران در نروژ

    ویزای کار نروژ برای کادر درمان و مدارک مورد نیاز

    ویزای کار نروژ برای کادر درمان و نحوه کاریابی در نروژ

    میزان حقوق مشاغل مختلف درمانی در نروژ

    ویزای کاری نروژ برای کادر درمان و نرخ بیکاری در نروژ

    ویزای-کار-نروژ-برای-کادر-درمان و شرایط ویزای همراه برای کار در نروژ

   ویزای-کار-نروژ-برای-کادر-درمان و اخذ اقامت و تابعیت نروژ

    پاسخ به سوالات متداول در زمینه ویزای کار نروژ برای کادر درمان

ویزای-کار-نروژ-برای-کادر-درمان

شما می توانید با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی  مشاوره رایگان دریافت نمایید.

ویزای-کار-نروژ-برای-کادر-درمان
ویزای-کار-نروژ-برای-کادر-درمان

شرایط کاری پزشکان و پرستاران در نروژ

نروژ یکی از پیشرفته ترین کشورها در دیجیتالی کردن بیمارستان های خود است. کلیه بیمارستان ها مجهز هستند که احتمال بروز خطا را کاهش می دهد. علاوه بر این، کل سیستم IT بیمارستان های نروژ یکسان شده است.

 این رویکرد نوآورانه در فناوری اطلاعات، هم برای پزشكان و کادر درمانی و هم برای بیماران سودمند است. طبق سیستم درمانی نروژ برای کاهش فشارهای کاری و روانی برنامه همسان سازی کادر درمانی اجرا می شود و در واقع در محیط کاری عموما محیط دوستانه تری را تجربه خواهید نمود.

 کارفرمایان در نروژ انعطاف پذیری دارند و شما همیشه برای خانواده و نیازهای آنها وقت دارید. داشتن حق کار انعطاف پذیر باعث کاهش فشار روحی و روانی می شود.

در نروژ اضافه کاری زیاد نیست و یک پزشک، پرستار و به طور کلی کادر درمانی در نروژ تقریباً هشت ساعت در روز کار می کند زیرا ساعات طولانی کاری، گذراندن وقت کافی با یک بیمار را غیرممکن می کند و در نروژ همواره تمرکز بر روی بیمار است.

روحیه تیمی به طور مستقل از سن و سال بین همه متخصصان بخش تقسیم می شوند. این کار نتیجه سازمان بهداشت و درمان بدور از سلسله مراتبی است که احساس تیمی، پیوستگی به یکدیگر و همکاری در سیستم مراقبت های بهداشتی نروژ را بسیار رایج نموده ست.

ویزای-کار-نروژ-برای-کادر-درمان و مدارک مورد نیاز

خلاصه ای از الزامات کاندیداهای کشورهایی که عضو منطقه اقتصادی اروپا (EEA) یا سوئیس نیستند و باید برای دریافت ویزای کار نروژ برای کادر درمان برآورده کنند، در زیر آمده است.

مدارک مورد نیاز ویزای کار نروژ برای کادر درمان

    1. الزامات زبان

    لطفاً توجه داشته باشید که قبل از اقدام به کارآموزی و اخذ مجوز کار در نروژ، مهارت زبان نروژی (قبولی از آزمون “Bergen-test” با نمره ۵۰۰ / B) لازم است.

    2. مجوز

    مجوز، تأیید کامل و دائمی را نشان می دهد، در حالی که یک یا چند محدودیت را با توجه به مدت زمان، تمرین (مستقل یا تحت نظارت) اعمال می کند. برای درخواست مجوز، نکات زیر را دنبال کنید:

    پیش پرداخت هزینه رسیدگی به پرونده

    برای شروع مراحل رسیدگی به پرونده، باید هزینه ای را از قبل پرداخت کنید. رسید معتبر باید با فرم درخواست شما ارسال شود.

    مجوز

    می توانید برای جواز یا مجوز اقدام کنید. مجوز به شما حق می دهد تا حرفه خود را در نروژ شروع کنید. مجوز به شما امکان می دهد در حالی که اجازه کامل دارید، در یک بازه زمانی محدود کار کنید.

    حرفه

    در هنگام تکمیل حرفه ای که مایل به گرفتن مجوز برای آن هستید، یکی از لیست های موجود در وب سایت SAK (فقط به زبان نروژی) را انتخاب کنید.

    پیوست ها

    به منظور ارزیابی کافی از پیشینه حرفه ای خود، مستندات شما اطمینان می دهند که ارزیابی تا حد امکان صحیح خواهد بود. بنابراین از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که کلیه اسناد مربوطه با درخواست شما ارسال شود و تأیید شده باشد.

    گذرنامه

    دیپلم و سوابق کلیه آموزش های مربوطه. نسخه های معتبر نمرات شما به تنهایی کافی نیست. یک بررسی اجمالی از دانشگاه یا کالجی که در آن شرکت کرده اید ارسال کنید، از جمله ارائه برنامه آموزشی. کلاس های نظری که باید تعداد ساعات ذکر شده و تعداد هفته ها، ساعت های انجام شده در هر بخش را ذکر نمایید. یادتان باشد که تاریخ شروع و تاریخ فارغ التحصیلی را ذکر کنید.

    تأیید از کارفرمایان قبلی خود را برای تجربه کار بعد از فارغ التحصیلی ارسال کنید. این باید شامل زمان شروع و خاتمه کار و همچنین زمینه کاری و تجربه شما باشد. اگر بعد از فارغ التحصیلی شاغل نشده اید، لطفاً مشخص کنید.

    کلیه اسناد اصلی که به زبان نروژی، سوئدی، دانمارکی یا انگلیسی صادر نشده اند، باید توسط یک مترجم مجاز به یکی از این زبان ها ترجمه شوند. ترجمه باید به نسخه های اسناد اصلی پیوست شود.

    پیوست های مختلف برنامه باید دارای نسخه های تأیید شده باشد. اسناد اصلی را ارسال نکنید. کلیه نسخه های ضمیمه شده به برنامه شما باید به صورت صفحه به صفحه دارای مجوز باشند.

منظور از صدور گواهینامه، مهر و امضای فرم مجوز است. تمبر باید نام موسسه مجوز را به وضوح نشان دهد.

    تأیید آموزش پزشکی پایه متقاضی: SAK برای تأیید مدارک آموزشی متقاضیان، با همکاری کمیسیون آموزشی آمریکا برای فارغ التحصیلان پزشکی خارجی (ECFMG) گشوده شده است. این بدان معناست که پزشکانی که تحصیلات خود را خارج از اتحادیه اروپا دریافت کرده اند، مجبورند درخواست مجوز کار نروژی خود را به SAK و ECFMG با اسناد و مدارک مربوط به آموزش پزشکی اصلی خود ارسال کنند.

    تأیید آموزش پزشکی پایه متقاضی: SAK برای تأیید مدارک آموزشی متقاضیان، با همکاری کمیسیون آموزشی آمریکا برای فارغ التحصیلان پزشکی خارجی (ECFMG) گشوده شده است. این بدان معناست که پزشکانی که تحصیلات خود را خارج از اتحادیه اروپا دریافت کرده اند، مجبورند درخواست مجوز کار نروژی خود را به SAK و ECFMG با اسناد و مدارک مربوط به آموزش پزشکی اصلی خود ارسال کنند.

    ECFMG به نوبه خود نتیجه تأیید را به اطلاع SAK خواهد رساند. این امر در مورد كسانی كه مایلند بعد از اتمام دوره كارآموزی درخواست مجوز دهند، صدق نمی كند. متقاضیان باید فرم ویژه ای را ارسال کنند که مستقیماً به همراه ECFMG به همراه اسناد مربوطه ارسال شود. و هزینه ای را مستقیماً به آنها پرداخت کنند.

    کسانی که مایل به درخواست مجوز هستند، باید هزینه پردازش را از قبل پرداخت کنند. نرخ درخواست مجوز ۱٫۶۶۵ کرون نروژ است. زمان پردازش پس از پرداخت هزینه شروع می شود و تمام اسناد لازم به SAK ارسال می شود. اگر بنا به دلایلی SAK باید برای ارتباط با شما تماس بگیرد، زمان پردازش مستندات طولانی تر می شود. زمان لازم برای پردازش درخواست شما به کشور شما بستگی دارد و برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا حدود ۶ ماه خواهد بود.

ویزای-کار-نروژ-برای-کادر-درمان
ویزای-کار-نروژ-برای-کادر-درمان

    3. اجازه اقامت

    برای تابعیت غیر اتحادیه اروپا و اروپا (EEA): اگر از کشوری خارج از اتحادیه اروپا و EEA آمده اید و مایل به کار در نروژ هستید، به اجازه اقامت در نروژ نیاز دارید. اگر در حال حاضر مجوز اقامت ندارید، باید برای کار درخواست اجازه اقامت کنید. به عنوان مثال ممکن است این اجازه اقامت برای کارگران ماهر، آشپزهای قومی، کارگران فصلی، افراد خود اشتغال یا کارمندان یک ارگان غیرانتفاعی یا مذهبی باشد. به منظور دریافت ویزای کار نروژ برای کادر درمان، می توانید به طور همزمان یک یا سه سال اجازه اقامت دریافت کنید.

ویزای-کار-نروژ-برای-کادر-درمان و نحوه کاریابی در نروژ

چنان چه موفق به اخذ ویزای کار نروژ برای کادر درمان شده باشید، یکی از مهمترین دغدغه های شما می تواند پیدا کردن کارفرما و در واقع نحوه کاریابی در نروژ باشد. در این بخش به جزییات این موضوع می پردازیم.

در عصر امروز اینترنت و سایت های کاریابی یکی از موثرترین روش های پیدا کردن کار می باشند. شما نیز می تواند با ارسال رزومه خود به سایت های کاریابی اینترنتی جویای کار باشید. سایت هایی نظیر سایت های زیر می تواند به شما کمک نماید تا شغل مورد نظر خود را بیابید.

    سایت های کاریابی

    در عصر امروز اینترنت و سایت های کاریابی یکی از موثرترین روش های پیدا کردن کار می باشند. شما نیز می تواند با ارسال رزومه خود به سایت های کاریابی اینترنتی جویای کار باشید. سایت هایی نظیر سایت های زیر می تواند به شما کمک نماید تا شغل مورد نظر خود را بیابید.

    www.gulesider.no

     www.finn.no/jobb

    رسانه ها

    بسیاری از روزنامه های نروژی تبلیغات مشاغل را انجام می دهند. می توانید خلاصه ای از روزنامه های نروژی را در www.norske-aviser.com پیدا کنید.

    اتحادیه های کارگری

    اتحادیه های صنفی منابع خوبی برای اطلاعات هستند. اتحادیه های کشور شما ممکن است با سازمان های همتای خود در نروژ ارتباط داشته باشند. عضویت در اتحادیه صنفی الزامی نیست، اما بسیار متداول است. برخی اتحادیه ها مجله هایی را منتشر می کنند که در صنعت خود جای خالی می دهند. به طور مثال: UNIO، دومین کنفدراسیون اتحادیه های کارگری نروژ است و اعضای زیادی دارد که در امر آموزش، پرستاری و غیره فعالیت می کنند.

    آژانس های استخدامی خصوصی

    افراد متقاضی ویزای کار نروژ برای کادر درمان، گزینه ثبت نام در آژانس های استخدامی خصوصی را دارند. آژانس های استخدامی اغلب در صنایع و حرفه های خاصی تخصص دارند. فهرست آژانس ها در اینترنت ذکر شده اند.

میزان حقوق مشاغل مختلف درمانی در نروژ

میزان درآمد و حقوق مشاغل گوناگون یکی از جذاب ترین بخش های مربوط به اخذ ویزای کار نروژ برای کادر درمان می باشد. همان گونه که می دانید نروژ یکی از مرفه ترین کشورهای حوزه اسکاندیناوی است و میزان درآمد در آن بسته به محیط کار یعنی دولتی با خصوصی بودن، سن و سال، سطح تحصیلات، تجربه کاری و حتی جنسیت می تواند متغیر باشد.

فردی که در رشته های بهداشت و پزشکی در نروژ مشغول به کار است، معمولاً سالانه حدود ۹۰۱,۰۰۰ کرون درآمد دارد. حقوق از ۱۹۱,۰۰۰ کرون پایین ترین تا ۲,۷۳۰,۰۰۰ کرون حداکثر حقوق را شامل شده است. در جدول زیر می توانید میزان درآمد مشاغل مختلف درمانی را مشاهده نمایید.

میزان درآمد مشاغل مختلف درمانی در نروژ

دندانپزشک              1,480,000 کرون متخصص تغذیه      1,130,00 کرون

پرستار     459,000 کرون      داروساز ۷۷۷,۰۰۰ کرون

متخصص زنان و زایمان        1,650,000کرون   چشم پزشک            1,240,000 کرون

فیزیوتراپیست         998,000 کرون      متخصص اطفال     1,430,000 کرون

پزشک عمومی       1,200,000کرون   متخصص قلب        2,270,000کرون

ویزای-کار-نروژ-برای-کادر-درمان و نرخ بیکاری در نروژ

اگر متقاضی اخذ ویزای کار نروژ برای کادر درمانی هستید یکی از نکات مهمی که باید قبل از اقدام به آن توجه نمایید، نرخ بیکاری این کشور است. نرخ بیکاری پایین به شما کمک می کند تا شانس کاریابی بالاتری به عنوان مهاجر داشته باشید.

ویزای-کار-نروژ-برای-کادر-درمان این است که خانواده متقاضی نیز می توانند اجازه اقامت به صورت همزمان با نفر اصلی داشته باشند.

همسر شما به عنوان همراه اجازه کار تمام وقت ۴۰ ساعت در هفته دارد و فرزندان شما می توانند به صورت رایگان در بهترین نظام آموزشی دنیا تحصیل نمایند. اگر شما یا همسرتان بتوانید ۳ سال کار کنید و مالیات بپردازید، می توانید درخواست اقامت دائم داشته باشید.

ویزای-کار-نروژ-برای-کادر-درمان و اخذ اقامت و تابعیت نروژ

یک از اهداف مهم بسیاری از متقاضیان ویزای کار نروژ برای کادر درمان، اخذ تابعیت و پاسپورت نروژ می باشد. زیرا از نظر اعتبار پاسپورت، رنک چهارم دنیا را به خود اختصاص داده است و کشوری پیشرفته و ارزشمند محسوب می شود.

 به صورت قاعده کلی وقتی شما ۵ سال اقامت بلند مدت اروپا را داشته باشید، و حداقل ۳ سال کار کرده و مالیات پرداخت نموده باشید، می توانید درخواست اقامت دائم نمایید.

ویزای-کار-نروژ-برای-کادر-درمان
ویزای-کار-نروژ-برای-کادر-درمان

پس از اخذ اقامت دائم هر زمان که بتوانید، الزامات دریافت تابعیت را فراهم آورید قادر خواهید بود تا درخواست پاسپورت نمایید. اثبات دانش زبان نروژی، عدم سابقه کیفری، تسلط به تاریخ و فرهنگ نروژی از الزامات درخواست پاسپورت این کشور می باشد.

✅ ویزای کار چند ساله است؟

این مجوز برای ۳ سال صادر می شود و شما می توانید با کار کردن و پرداخت مالیات درخواست اقامت دائم داشته باشید.

✅ آیا با ویزای کار نروژ برای کادر درمان می توان همسر و فرزندان متقاضی هم اقدام کنند؟

بله در این نوع ویزا همراه متقاضی همزمان با نفر اصلی می تواند درخواست اقامت داشته باشد. همسر اجازه کار تمام وقت و فرزندان اجازه تحصیل به صورت رایگان خواهند داشت.

✅ چه مشاغل درمانی برای ویزای کار نروژ شانس دارند؟

پزشکان، پرستاران، روانپزشکان، متخصصان و به صورت کلی کادر درمانی می توانند برای ویزای کار نروژ درخواست داشته باشند.

✅ آیا می توان با ویزای کار نروژ برای کادر درمان پاسپورت این کشور را اخذ نمود؟

بله یکی از طرق اخذ اقامت و تابعیت کشور نروژ، ویزای کاری می باشد. شما با حداقل ۳ سال کار کردن و پرداخت مالیات می توانید درخواست اقامت دائم داشته باشید و سپس با برآورده کردن شرایط لازم، درخواست پاسپورت دهید.

ویزای کار نروژ برای کادر درمان و سخن پایانی

نروژ یکی از بهترین کشورهای حوزه اسکاندیناوی محسوب می شود. به دلیل رفاه اجتماعی بالا، نظام آموزش با کیفیت و سیستم درمانی پیشرفته و مدرن یکی از مقاصد عالی برای مهاجرت به شمار می رود.

ویزای-کار-نروژ-برای-کادر-درمان یکی از ویزاهای اختصاصی است. همان گونه که می دانید به دلیل اینکه سیستم بهداشت و سلامت هر کشور شرایط مخصوص به خود را دارد و حرفه های مربوط به سلامت حساسیت بالایی دارند، شما برای اخذ اقامت و کار در هر کشوری باید ابتدا مدرک تحصیلی خود را معادل سازی نمایید و مهمترین بخش معادل سازی در هر کشوری، یادگیری زبان رسمی کشور مقصد می باشد.

در این مقاله سعی نمودیم شرایط ویزای کار نروژ برای کادر درمان را مورد ارزیابی قرار دهیم. مدارک مورد نیاز برای معادل سازی، بررسی میزان درآمد و حقوق مشاغل مختلف درمانی نیز بیان شد.

بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی با سال ها تجربه در زمینه های مختلف مهاجرتی برای کشورهای معتبر دنیا آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشد.

چنانچه در خصوص ویزا کار نروژ برای کادر درمان سوالاتی دارید، می توانید با موسسه تماس داشته باشید و به صورت رایگان شرایط خود را ارزیابی نمایید.

ویزای-کار-نروژ-برای-کادر-درمان

Tags:

پیام بگذارید

ایمیل آدرس شما نمایش داده نمیشود. فیلد ها را کامل تکمیل نمایید *

× جهت دریافت مشاوره رایگان