برای جستجو تایپ کنید

تحصیلی

اعزام دانشجوبه سری لانکا

lbonyad آگوست 8

اعزام-دانشجوبه-سری-لانکا

اخذ اقامت سری لانکا از طریق تحصیل و هزینه تحصیل و زندگی در کشور سری لانکا در این مقاله  به صورت علمی و دقیق مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. برای اعزام دانشجو به سری لانکا سوالات زیادی مطرح می شود از قبیل اینکه سری لانکا چگونه کشوری است؟

از چه روش هایی می شود برای اعزام دانشجو به سری لانکا اقدام کرد؟

بهترین مقطع تحصیلی برای اعزام دانشجو به سری لانکا کدام است؟  امید بر آن است که در این مقاله توانسته باشیم به سوال های شما پاسخ دهیم. شما می توانید با دریافت مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین و وکلای سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی سریع ترین و بهترین راه را برای مهاجرت و اعزام دانشجوبه سری لانکا و اخذ اقامت آن دریافت کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی برای اعزام-دانشجوبه-سری-لانکا

اعزام دانشجو به سری لانکا نیاز به همکاری همه جانبه  دارد. مشاورین و وکلای سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی در این امر به شما کمک خواهند کرد. آن چه که در این زمینه بسیار مهم می باشد این است که برای تحصیل در سری لانکا نیاز به بررسی همه مراحل قانونی و حقوقی آن می باشد که سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی با داشتن وکلای حقوقی در کشور های مختلف می تواند به شما در اتخاذ بهترین تصمیم یاری رساند تا بتوانید اقامت کشور سری لانکا را از طریق ویزای تحصیلی سری لانکا به دست آورید.

این سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی در زمینه تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی برای سایر کشورهای جهان نیز اقدام می نماید و توصیه می کند پیش از تصمیم گیری شرایط تحصیل در کشورهای برتر دنیا همچون آلمان، اتریش، انگلستان، کانادا و استرالیا را نیز بررسی کنید و با مشورت با کاردانان این حوزه بهترین آینده را برای خود رقم بزنید.

شرایط عمومی اعزام-دانشجوبه-سری-لانکا

برای اعزام دانشجو به سری لانکا و اخذ اقامت آن، ابتدا بهتر است که با این کشور آشنا شویم. کشور سری لانکا یکی از کشورهایی می باشد که در جنوب آسیا و در جوار اقیانوس هند واقع شده است و پایتخت آن کلمبو می باشد. جمعیت سری لانکا بیشتر از ۲۰ میلیون نفر و مساحت آن حدود ۶۵ کیلومتر مربع است. سری لانکا از آب و هوای معتدل برخوردار است و به دلیل طبیعت زیبای آن هر ساله گردشگران زیادی از آن دیدن می کنند.

دانشگاه های مطرح زیادی در کشور سری لانکا وجود ندارد به همین دلیل تعداد دانشجویان بین المللی در این کشور چندان زیاد نمی باشد.

اعزام دانش آموز به مدارس سری لانکا

تحصیل در سری لانکا برای دانش آموزان کمتر از ۱۷ سال اجباری می باشد و تحصیل در سریلانکا برای شهروندان رایگان است. برای دانش آموزان کلیه دروس به زبان سینهالی صورت می گیرد و تدریس به زبان انگلیسی به صورت زبان دوم انجام می شود.

برای اعزام دانش آموز به مدارس بین المللی سری لانکا متقاضی باید پس از اخذ پذیرش از مدرسه یک امتحان تعیین سطح بدهد و متناسب با دانش شخص نسبت به زبان انگلیسی در مقطع تحصیلی مورد نظر مشغول به تحصیل شود در نتیجه در مورد اعزام دانش آموز به سری لانکا سطح زبان او از اهمیت ویژه ای برخوردار است و تدریس دروس برای دانش آموزان مدارس بین المللی به زبان انگلیسی انجام می شود.

اعزام-دانشجوبه-سری-لانکا در مقطع کارشناسی

کارشناسی اولین مقطع دانشگاهی در سری لانکا می باشد و دانشجویانی که مدرسه را تمام کرده اند و دیپلم دوازده ساله دارند می توانند برای تحصیل در این مقطع اقدام نمایند.

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های سریلانکا در مقطع کارشناسی را دارند باید باید تمام مدارک فارغ التحصیلی خود از مدرسه را داشته باشند. تحصیل در سری لانکا برای دانشجویان مقطع کارشناسی مدت ۴ سال می باشد. تدریس در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی انجام می شود و برای اعزام دانشجو به سری لانکا در مقطع کارشناسی دانشجو باید مدرک زبان آیلتس ۶ را داشته باشد.

اعزام-دانشجوبه-سری-لانکا در مقطع کارشناسی ارشد

برای تحصیل در سری لانکا در مقطع کارشناسی ارشد، ارائه مدرک کارشناسی الزامی می باشد. رشته های متنوعی در دانشگاه های این کشور تدریس می شود و دانشجویان می توانند بر اساس رشته تحصیلی خود در دوره کارشناسی یا علایق خود به انتخاب رشته در این مقطع بپردازند. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های سریلانکا در مقطع کارشناسی ارشد را دارند در صورتی که مدت زمان مشخصی از زمان اخذ مدرک کارشناسی آن ها می گذرد باید سوابق کاری خود را برای توجیه این مدت فاصله تحصیلی بین کارشناسی و کارشناسی ارشد نشان دهند. تحصیل در سری لانکا برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد مدت ۱ تا ۲ سال می باشد که متناسب با رشته و نوع دانشگاه متفاوت است.

اعزام-دانشجوبه-سری-لانکا
اعزام-دانشجوبه-سری-لانکا

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی انجام می شود. برای اعزام دانشجو به سری لانکا در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو باید مدرک زبان آیلتس ۶.۵ را داشته باشد.

اعزام-دانشجوبه-سری-لانکا در مقطع دکتری

تحصیل در سری لانکا برای دانش آموزان مقطع دکتری مدت ۳ تا ۵ سال می باشد. تدریس در مقطع دکتری به زبان انگلیسی انجام می شود و برای اعزام دانشجو به سری لانکا در مقطع دکتری دانشجو باید مدرک زبان آیلتس ۶.۵ به بالا را داشته باشد. البته مدت زمان تحصیل به رشته تحصیلی و دانشگاهی که در آن تحصیلات خود را ادامه می دهد نیز بستگی دارد و ممکن است تحصیل در مدت زمان بیشتر یا کمتری انجام شود.

نکته مهم در خصوص تحصیل دکترا در سری لانکا این است که در این کشور نیز مانند کشورهای دیگر، برای اخذ پذیرش باید مستقیماً با اساتید دانشگاه مکاتبه کرد و در صورتی که دانشجو بتواند تایید یک استاد سوپروایزر را بگیرد، پذیرش دانشگاه به وی اعطا می شود. با توجه به اینکه پذیرش در این مقطع می تواند رقابتی باشد، دانشجویان باید رزومه تحصیلی و پژوهشی قوی ارائه دهد.

دانشگاه های برتر سری لانکا

برای اعزام دانشجو به هرکشوری ابتدا بهتر است که دانشگاه های برتر آن کشور را بررسی کنیم. برای اعزام دانشجو به سری لانکا نیز ابتدا بهتر است که دانشگاه برتر سریلانکا را بشناسیم. دانشگاه های این کشور در سطح دنیا چندان مطرح نیستند و تنها تعداد کمی دانشگاه در سری لانکا وجود دارد که ممکن است توجه دانشجویان بین المللی را به خود جلب نمایند.

یکی از دانشگاه های برتر برای اعزام دانشجوبه سری لانکا دانشگاه کلمبو می باشد که زمان تاسیس دانشگاه به سال ۱۹۲۱ بر می گردد و رشته های مختلفی در آن تدریس می شود. این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه سری لانکا می باشد که در شهر کلمبو واقع شده است. دانشگاه کلمبو از دانشگاه های مطرح در جنوب آسیا می باشد و حدود ۱۱،۰۰۰ دانشجو دارد.

هزینه های تحصیل برای اعزام-دانشجوبه-سری-لانکا

هزینه های تحصیلی در سری لانکا یکی از مهم ترین دغدغه های دانشجویان است که معمولا برای برای اعزام دانشجو به سری لانکا بسته به این که دانشجو در دانشگاه دولتی یا دانشگاه خصوصی تحصیل کند هزینه ها متفاوت است. دانشگاه های سری لانکا به دو نوع خصوصی و دولتی تقسیم می شوند، هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی مانند سایر کشورها معمولا کمتر می باشد ولی هزینه تحصیل در دانشگاه خصوصی هزینه بیشتری در بر دارد.

با این وجود دانشگاه های خصوصی معمولاً مقصد دانشجویان بین المللی علاقه مند به تحصیل در این کشور می باشند.

شهریه با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاهی که پذیرش می گیرید می تواند بسیار متغیر باشد اما به صورت متوسط می توان گفت که هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی سری لانکا حدود ۱۰۰ هزار روپیه است.

اعزام-دانشجوبه-سری-لانکا
اعزام-دانشجوبه-سری-لانکا

هزینه های زندگی برای اعزام-دانشجوبه-سری-لانکا

اعزام دانشجو به سری لانکا علاوه بر شهریه دانشگاه، شامل هزینه های دیگری نیز می شود. هزینه های زندگی در سری لانکا یکی از مهم ترین دغدغه های هر فرد است که بیشترین هزینه مربوط به هزینه اجاره مسکن می باشد. هزینه مربوط به خوراک نیز پس از مسکن بیشترین مقدار را دارد.

البته هزینه زندگی ارتباط مستقیم با سبک زندگی افراد دارد و نمی توان برای همه یک عدد واحد اعلام کرد. اما معمولا هر فرد به صورت میانگین برای گذران زندگی در سری لانکا ماهیانه به مبلغ ۱۰۰ هزار روپیه نیاز دارد. در ادامه سایر هزینه های مهم نظیر هزینه مسکن و خوراک را مورد بررسی قرار می دهیم.

اجاره آپارتمان۵۰،۰۰۰ روپیه
مواد غذایی۱۸،۰۰۰ روپیه

اعزام-دانشجوبه-سری-لانکا

بورسیه تحصیلی برای اعزام-دانشجوبه-سری-لانکا

یکی از نکته های مهم در کشور سری لانکا این است که تحصیلات و سطح سواد در میان مردم این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است و شخص می تواند از طریق تحصیل اقامت سری لانکا را اخذ کند و بهتر آن است که اعزام دانشجو به سری لانکا از طریق بورسیه تحصیلی و استفاده از امتیازات رایگان تحصیل در سری لانکا باشد. سری لانکا یکی از کشور هایی است که هزینه تحصیل در آن به مراتب کمتر می باشد.

در سری لانکا هم همانند کشورهای دیگر کسانی که برای بورسیه تحصیلی اقدام می کنند باید از سطح علمی بالایی برخوردار باشند. در این روش بعد از مشخص کردن دانشگاه، باید رزومه و مدارک مورد نیاز را ارسال کرد. توجه به این نکته الزامی است که بورسیه تحصیلی معمولاً در مقطع دکترا اعطا می شود.

پذیرش تحصیلی برای اعزام-دانشجوبه-سری-لانکا

اعزام دانشجو به سری لانکا و پذیرش تحصیلی آن نیازمند مدارکی می باشد که دانشجو باید آن را تهیه کند. اگر دانشجو برای مقطع کارشناسی اقدام می کند باید علاوه بر مدارک تحصیلی مدرک زبان آیلتس با نمره ۶ نیز ارائه دهد و اگر برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری اقدام می کند باید علاوه بر مدارک تحصیلی مدرک زبان آیلتس با نمره ۶.۵ به بالا نیز ارائه دهد. معمولا مدارک مهم دیگری که از دانشجو درخواست می شود، شامل موارد زیر می باشد.

 • پاسپورت و شناسنامه ترجمه شده
 • ریز نمرات یا کارنامه اصلی
 • فرم مخصوص ثبت نام در دانشگاه
 • داشتن مدرک زبان آیلتس

ویزای تحصیلی برای اعزام-دانشجوبه-سری-لانکا

ااعزام-دانشجوبه-سری-لانکا و اخذ اقامت تحصیلی آن نیازمند مدارکی می باشد که دانشجو باید آن را تهیه کند. پس از دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه های سری لانکا می توان برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمود. عموما این مدارک شامل نامه پذیرش دانشگاه، تمام مدارک دیپلم تا آخرین مقطع تحصیلی خوانده شده به همراه ریز نمرات آن، پاسپورت و مدرک زبان آیلتس می شود.

در زیر لیستی از مهم ترین مدارک ارائه شده است.

 • مدارک تحصیلی فرد به همراه ریز نمرات او ترجمه شده به زبان انگلیسی
 • پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماه
 • نامه دانشگاه، مبنی بر اعطاء پذیرش به فردی که قصد دریافت ویزای تحصیلی مالتا را دارد.
 • پرینت حساب بانکی جهت اثبات تمکن مالی
 • مدرک آیلتس با نمره مورد نیاز برای مقطع تحصیلی متقاضی
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری از پلیس کشور محل اقامت
 • مدارک معاینات پزشکی
 • ارائه مدارک و مستندات سفر مانند بلیط تهیه شده

زمان اعزام-دانشجوبه-سری-لانکا

اعزام دانشجو به سری لانکا و تحصیل در این کشور باید در زمان مشخصی صورت بگیرد و دانشجویان باید در زمان مناسب اقدام کنند تا بتوانند از این ویزای تحصیلی استفاده کنند. دانشگاه های سری لانکا مانند اکثر کشورها در دو ماه سپتامبر و ژانویه درخواست های پذیرش را دریافت می کنند که دانشجویان باید قبل از آن مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش از دانشگاه مورد نظر را آماده کنند.

ممکن است این زمان برای برخی از دانشگاه ها متفاوت باشد بنابراین به دانشجویان توصیه می شود زمان دقیق پذیرش دانشجو را از وبسایت رسمی دانشگاه مورد نظر جویا شوند. ارسال درخواست پذیرش نیز معمولاً از طریق وبسایت دانشگاه انجام می شود.

بررسی وضعیت ویزای همراه برای اعزام دانشجو به سری لانکا

برای دانشجویان متاهل امکان همراهی خانواده در زمان تحصیل در یک کشور خارجی دارای اهمیت می باشد، از این رو بسیاری از کشورها بر اساس قانون الحاق خانواده برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال دانشجو نیز ویزا صادر می کنند و برای آن ها نیز امکان زندگی در کنار فرد دانشجو فراهم می آید.

اعزام دانشجو به سری لانکا و اخذ ویزای تحصیلی می تواند ویزای همراه را نیز شامل شود. نکته مهم این است که دانشجو باید اثبات نماید که منابع مالی لازم برای تامین زندگی خانواده خود را نیز دارد. ویزای همراه نیازمند مدارکی می باشد که دانشجو و همراه باید آن را تهیه کنند. این مدارک شامل پاسپورت، شناسنامه، نامه تمکن مالی و مدارک ویزای دانشجو می شود.

اعزام-دانشجوبه-سری-لانکا
اعزام-دانشجوبه-سری-لانکا

وضعیت اقامت پس از تحصیل برای اعزام دانشجو به سری لانکا

مهاجرت به سری لانکا و اخذ اقامت آن از چند روش امکان پذیراست. یکی از راه های آن از طریق اعزام دانشجو به سری لانکا می باشد که البته به صورت مستقیم منجر به اخذ اقامت دائم نمی گردد. در صورتی که فرد پس از تحصیل مشغول به کار شود می تواند اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل کند.

یکی از راه های دیگر از طریق ازدواج است که در صورت ازدواج با فردی که تبعه سری لانکا است شخص می تواند اقامت سریلانکا را اخذ کند. کشور سری لانکا به افرادی که فرزند خود را در این کشور به دنیا بیاورند در صورتی که پدر یا مادر تابعیت یا اقامت سری لانکا را داشته باشند تابعیت یا اقامت می دهد.

سخن پایانی

اعزام دانشجو به سری لانکا و شرایط تحصیل در سری لانکا و تمام مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی سری لانکا در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. سیستم آموزشی کشور سریلانکا از کیفیت متوسطی برخوردار است و کسانی که قصد مهاجرت به کشور سری لانکا را دارند می توانند از طریق اخذ ویزای دانشجویی و اعزام دانشجو به سری لانکا اقدام کنند.

البته به این افراد توصیه می شود پیش از اقدام در مورد شرایط تحصیل در کشورهای دیگری همچون آلمان و اتریش نیز تحقیق نمایند. شما هم چنین می توانید از مشاوره رایگان تلفنی سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی  نیز استفاده کنید.

در پایان می توانید با ثبت پرسش ها و پیشنهادات خود در قسمت انتهای مقاله در قسمت دیدگاه پاسخ خود را در اسرع وقت دریافت کنید. 

 سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی با داشتن مشاوران و وکلای مجرب به شما در امر مهاحرت یاری می رساند.

اعزام-دانشجوبه-سری-لانکا

Tags:

پیام بگذارید

ایمیل آدرس شما نمایش داده نمیشود. فیلد ها را کامل تکمیل نمایید *

× جهت دریافت مشاوره رایگان