برای جستجو تایپ کنید

تحصیلی

تحصیل در ایتالیا

lbonyad جولای 7

اعزام دانشجو به ایتالیا،

شرایط اعزام دانشجو به ایتالیا، مدارک لازم  برای اخذ ویزای تحصیلی، مقاطع تحصیلی و هزینه تحصیل در ایتالیا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار میگیرد.

در بحث اعزام دانشجو به ایتالیا اینکه شما چگونه اقدام می نمایید بسیار اهمیت دارد.

چه اطلاعاتی در مورد تحصیل در ایتالیا و مهاجرت تحصیلی به ایتالیا دارید؟

داشتن وکیلی مجرب در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا و تحصیل در ایتالیا می تواند کمک شایانی به شما بکند.

  سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی با بیش از ۱۵سال سابقه در امر مشاوره حقوقی می تواند به شما در امر مهاجرت اعم از تحصیلی و یا موارد دیگر کمک و یاری رساند.

تحصیل-در-ایتالیا
تحصیل-در-ایتالیا

شما می توانید مقالات ما را که از سایت های رسمی اداراه مهاجرت کشورها ترجمه و به طور رایگان در اختیار شما قرار می دهیم مطالعه نموده و ابهامات خود را در زمینه اعزام دانشجو به ایتالیا و موارد دیگر رفع نمایید.

اعزام دانشجو به ایتالیا و سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی

اعزام دانشجو به ایتالیا و تحصیل رایگان در ایتالیا مبحثی می باشد که سالهاست مورد علاقه افراد بسیاری از بوده و سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی با بیش از ۱۵ سال سابقه در امر مهاجرت همواره آماده کمک به شما عزیزان جهت اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزا تحصیلی کشور ایتالیا، می باشد.

با توجه به الزامی نبودن داشتن مدرک زبان در بدو ورود به دانشگاه و همچنین به دلیل به صرفه بودن هزینه ها در این کشور و سطح بالای علمی دانشگاه های ایتالیا، تحصیل در این کشور مورد توجه دانشجویان زیادی قرار گرفته است.

جهت آشنایی با این روش ها و بررسی رزومه خود میتوانید با مشاورین ما درسازمان  حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی تماس حاصل فرمائید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

اعزام دانشجو به ایتالیا و شرایط عمومی

ایتالیا کشوری زیبا با پیشینه غنی تاریخی است. کشور ایتالیا قدمتی بسیار  کهن دارد. آب و هوا در ایتالیا نیز معتدل است. اولین دانشگاه مدرن اروپایی در سال ۱۰۸۸ در بولونیا ایتالیا تاسیس شد. کشور ایتالیا نه تنها از نظر هنر و معماری و طراحی مد حرفی برای گفتن دارد بلکه در بسیاری از علوم دیگر نیز از پیشگامان است. دانشمندان بزرگی مثل داوینچی و گالیله ایتالیایی هستند. اولین کامپیوتر تجاری با نام P101 در ایتالیا ابداع و گشترش پیدا کرد. همچنین در عرصه فیزیک، علوم اعصاب و متدولوژی پیشگام بوده است.

تحصیل-در-ایتالیا
تحصیل-در-ایتالیا

ایتالیا بالاترین میزان مقالات علمی در زمینه های مختلف از جمله زیست شناسی ، علوم طبیعی، ریاضیات، علوم کامپیوتری و … را در نشریات اروپایی به ثبت رسانده و منتشر نموده است. بنابراین با توجه به تعداد دانشگاهها و مراکز علمی ایتالیا می تواند مقصد و گزینه خوبی برای اعزام دانشجو به ایتالیا باشد.

 اعزام دانشجو به مدارس ایتالیا

مدرسه و تحصیل در ایتالیا از سن ۶ سالگی آغاز می گردد و  تحصیل از این سن در ایتالیا اجباریست. تا سال ۲۰۰۴ دانش آموزان برای رسیدن به مقطع دبیرستان پس از گذراندن دوره ابتدایی باید حتما در ازمون قبول می شدن که شامل درس ریاضی و دروس شفاهی بود اما بعدا این ازمون برداشته شده و دانش آموزان پس از گذراندن دوره ابتدایی مستقیما وارد دبیرستان می شوند.

از ۱۱ تا ۱۴ سالگی در ایتالیا دوره متوسطه یا راهنمایی است. در این دوره دروس عمومی و هم تخصصی به دانش آموزان تدریس می شود. حداقل زمان تدریس در این دوره ۳۰ساعت در هفته است. دراین دوره دروسی مانند کامپیوتر، زبان، ورزش و موسیقی تدریس می گردد.

دوره دبیرستان در ایتالیا به این صورت است که دوسال اجباری و مابقی سالهای آن اختیاریست. در مقطع دبیرستان می توانند بین مدارس کلاسیک، علمی ، هنرهای زیبا و یا موسسات فنی و حرفه ای یکی را انتخاب کنند. طول دوره تحصیل در دبیرستان ۵ سال است. در اینجا ذکر این نکته ضروریست که اعزام دانشجو در دوره دبیرستان و یا ابتدایی برای دانشجویان خارجی وجود ندارد.

اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع فوق دیپلم

اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع فوق دیپلم در ایتالیا به این صورت است که متقاضیانی که بدون ورود به دانشگاه می خواهند وارد بازار کار شوند در این دوره ها شرکت می کنند. این دوره ها معمولا ۲ ساله هستند و شامل دروس تئوری و عملی همزمان هستند که شخص رابرای ورود به بازار کار به صورت تجربی آماده می کنند.

اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع لیسانس

اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع لیسانس امکانپذیر است. دوره لیسانس در ایتالیه دوره های سه ساله است که تنوع رشته ای زیادی دارد. در ایتالیا در دوره لیسانس متقاضی می تواند هم به زبان ایتالیایی و هم انگلیسی تحصیل نماید. در سالهای اخیر تحصیل در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی در ایتالیا رو به افزایش است. متقاضیان تحصیل در ایتالیا باید برای اخذ پذیرش مدرک زبان ایتالیایی یا انگلیسی ارائه دهند.

اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع فوق لیسانس

دوره های فوق لیسانس در ایتالیا به طور معمول دوساله است . در این دوره بیشتر دروس تحقیقاتی و پژوهشی هستند و در پایان دوره دانشجو موظف به ارائه پایان نامه است. در بعضی از رشته ها مانند داروسازی، معماری، پزشکی و در بعضی از دانشگاههای خاص ممکن است دوره ارشد بین ۵ تا ۶ سال هم طول بکشد. دوره های فوق لیسانس یک ساله نیز در ایتالیا وجود دارد که مربوط به رشته های مهندسی و اموزش و پرورش است.

اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع دکترا

دوره دکترا در ایتالیا سه ساله است. در این دوره دانشجو در قالب یک پروژه فردی کار می کند و در پایان تحصیل ملزم به ارائه پایان نامه است. برای دوره دکترا در ایتالیا و معمولا اکثر کشورها بورسیه های زیادی در دسترس است که تحصیل در دوره دکترا به واسطه این بورسیه ها رایگان و همراه با حقوق ماهیانه خواهد بود. برای پذیرش در مقطع دکترا شخص نیاز دارد که با یکی از اساتید دانشگاه مورد نظر خود مکاتبه نموده و موافقت استاد را کسب نماید تا بتواند برای اخذ پذیرش اقدام کند. همچنین ارائه مدرک کارشناسی ارشد برای اخذ پذیرش در دوره دکترا نیز الزامی است.

اعزام دانشجو به ایتالیا و دانشگاه های برتر ایتالیا

در ایتالیا دانشگاههای و موسسات آموزشی و تحقیقاتی زیادی وجود دارد. به عبارتی ۶۱ دانشگاه دولتی ، ۳۰ دانشگاه خصوصی و۱۱ موسسه تحقیقاتی و ۳۳۹ دوره با زبان انگلیسی وجود دارد. مدارس و دانشگاههای ایتالیا از رتبه های خوبی در سطح دنیا برخوردارند. ما در جدول زیر برای شما رتبه برخی دانشگاههای ایتالیا را ذکر نموده ایم.

نام دانشگاه

رتبه جهانی

دانشگاه پلی تکنیک میلان

۱۵۶

دانشکده سنتانا

۱۶۷

دانشگاه بولونیا

۱۸۰

دانشگاه ساپینزا رم

۲۱۷

دانشگاه پدوا

۲۴۹

دانشگاه میلان

۳۲۵

دانشگاه پلی تکنیک تورینو

۳۸۷

دانشگاه پیزا

۴۲۲

دانشگاه ترنتو

۴۲۶

اعزام دانشجو به ایتالیا و هزینه های تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی
تحصیل-در-ایتالیا

در بحث اعزام دانشجو به ایتالیا و هزینه های تحصیل این نکته ضروریست که هزینه تحصیل در ایتالیا در کل نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمتر است . تحصیل در دوره دکترا در ایتالیا معمولا رایگان است چرا که اکثر دانشجویان در دوره دکترا بورسیه دریافت می کنند. هزینه تحصیل در دانشگاههای عمومی ایتالیا بین ۸۵۰ تا ۱۰۰ یورو در سال است. که با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی متغیر است. تحصیل در دانشگاههای خصوصی درایتالیا بسیار پرهزینه است و معمولا باز هم با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه از سالی ۶۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ یورو در سال متغیر است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه تحصیل در ایتالیا می توانید مقاله مرتبط با هزینه های تحصیل در ایتالیا که سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی برای شما از سایت رسمی اداره مهاجرت ایتالیا تهیه و ترجمه نموده است را مطالعه نمایید. 

اعزام دانشجو به ایتالیا و هزینه های زندگی در ایتالیا

هزینه های زندگی در مقوله اعزام دانشجو به ایتالیا کاملا بسته به سبک زندگی فرد دارد . اینکه فرد در کدام شهر زندگی کند، در حومه شهر یا مرکز، شهر کوچک یا بزرگ و همچنین نوع خرج کردن شخص همه و همه می تواند در پایین یا بالا بودن میزان هزینه ها موثر باشد. اما ما هزینه یک زندگی متوسط را به طور میانگین برای شما در اینجا ذکر می نماییم. به طور کلی هزینه زندگی دانشجویی در ایتالیا بین ۷۰۰ تا  1000 یورو در ماه است که شامل هزینه مسکن، غذا، حمل و نقل، مسافرت های کوتاه بین شهری و یا سرگرمی و تفریح است. هزینه زندگی در رم نسبتبه سایر شهرهای ایتالیا کمی گرانتر است. در جدول زیر هزینه زندگی در چند شهر ایتالیا را برای شما ذکر نموده ایم. 

نام شهر

متوسط هزینه ها در ماه

بولونیا    750-1100 یورو

فلورانس  850-1300 یورو

میلان و رم          850-1450 یورو

تحصیل-در-ایتالیا
تحصیل-در-ایتالیا

اعزام دانشجو به ایتالیا و بورسیه تحصیلی ایتالیا

اعزام دانشجو به ایتالیا می تواند همراه با بورسیه تحصیلی باشد. متقاضیانی که مایل به تحصیل در رشته کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های ایتالیا هستند بد نیست بدانندمعمولا برای اکثر کشورها بورسیه های زیادی در دسترس است که تحصیل در این دوره ها دوره به واسطه این بورسیه ها رایگان و همراه با حقوق ماهیانه خواهدبود که تقریباً به میزان زیادی هزینه های تحصیل و بخشی از هزینه های زندگی را پوشش می دهد.

ابن دوره ها به زبان های انگلیسی و ایتالیایی موجود هستند و اکثر بوریه های کاملاً رایگان و در قالب فاند برای تحصیل به زبان ایتالیایی می باشند. متقاضیان می بایست فرم درخواست آنلاین را پر کنند و آن را همراه با نامه اولیه پذیرش از دانشگاه های ایتالیا به سفارت ارسال کنند.

اعزام دانشجو به ایتالیا و پذیرش تحصیلی

برای اعزام دانشجو به ایتالیا و تحصیل در کشور ایتالیا شما نیزا به دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاههای ایتالیا دارید و به تبع آن نیاز به اخذ ویزا نیز دارید. ما در اینجا مدارک مورد نیاز برای پذیرش و سپس ویزا را برای شما ذکر می نماییم:

گذرنامه معتبر با حداکثر ۶ ماه اعتبار

عکس در ابعاد عکس گذرنامه

مدارک تحصیلی ترجمه شده به زبان انگلیسی یا ایتالیایی

فرم درخواست پذیرش دانشگاه

رزومه تحصیلی

توصیه نامه از اساتید قبلی

انگیزه نامه

مدرک زبان انگلیسی یا ایتالیایی

نمونه کارها و پروژه ها برای متقاضیان تحصیل در رشته معماری ، برنامه ریزی شهری وکلا رشته های مربوط به طراحی

نمره رسمی SAT  یا ACT

متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل در ایتالیا نیاز به ویزای دانشجویی دارند. ویزای دانشجویی تایپ D ویزای مورد نیاز برای اعزام دانشجو به ایتالیا است. برای ایرانیان پروسه درخواست و صدور ویزا حدود ۳ماه به طول می انجامد . بنابراین بهتر است که به محض دریافت پذیرش برای ویزا اقدام نمایید. برای متقاضیان ایرانی  اعزام دانشجو به ایتالیا علاوه بر ارائه مدارک معمول باید مدارک بیومتریک نیز ارائه گردد (شامل اثر انگشت، عکس ). همچنین متقاضی باید برای مصاحبه به سفارت مراجعه نماید. مبلغ درخواست ویزا ۵۰ یورو است. که پس از ورود به ایتالیا برای دریافت اقامت باید ۳۰ یوروی دیگر پرداخت نمایید. متقاضیان ایرانی نیازی به انجام ازمایشات پزشکی برای صدور ویزا ندارند. در صورت انجام مراحل فوق ویزای شما برای ایتالیا به مدت ۳ ماه صادر می شود که شما پس از ورود به ایتالیا می توانید ان را تمدید نمایید.

متقاضیان اعزام دانشجو به ایتالیا پس از دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود باید برای دریافت ویزا اقدام نمایند. البته شایان ذکر است که متقاضیان تحصیل در ایتالیا که از اتحادیه اروپا هستند برای ورود و تحصیل در ایتالیا نیاز به ویزا ندارند و فقط متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا باید برای دریافت ویزا اقدام نمایند. برای دریافت ویزا ابتدا متقاضی باید به سفارت ایتالیا در کشور خود مراجعه نموده و درخواست ویزا نماید. مدارک لازم برای درخواست ویزا عبارتند از:

      گذرنامه معتبر

   نامه اخذ پذیرش از دانشگاه

  نامه مبنی بر تمکن مالی به ازای هر ماه زندگی ۹۰۰ یورو در حساب

  نامه عدم سوء پیشین

   پرینت حساب بانکی

   فرم درخواست ویزا

    هزینه درخواست ویزا

     عکس گذرنامه ای

اعزام دانشجو به ایتالیاو زمان اعزام دانشجو به ایتالیا

موعد اعزام دانشجو به ایتالیا از اواسط آوریل آغاز می گردد و تا اواسط ماه مه ادامه دارد. باز هم ممکن است ددلاین ثبت نام در دانشگاه های مختلف متفاوت باشد که ما پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از ددلاین دانشگاه مورد نظر خود با دانشگاه تماس حاصل نموده ویا به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه نمایید.

اعزام دانشجو به ایتالیا و نتیجه گیری

اعزام دانشجو به ایتالیا در مقاله فوق مورد بررسی قرار گرفت. تحصیل در مقاطع مختلف و مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و اخذ اقامت ایتالیا از طریق تحصیل موضوعاتی است که می توان برای تحقیق بیشتر مورد مطالعه قرار داد. اعزام دانشجو به ایتالیا همانطور که در بالاتر نیز اشاره شد در مقاطع لیسانس به بالا امکانپذیر است.

سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی  در سراسر دنیا تماس حاصل نموده و از مشاوره کوتاه رایگان بهره مند گردید

Tags:

شما همچنین ممکن است مانند

پیام بگذارید

ایمیل آدرس شما نمایش داده نمیشود. فیلد ها را کامل تکمیل نمایید *

× جهت دریافت مشاوره رایگان