برای جستجو تایپ کنید

ویزای خود حمایتی

خود حمایتی و چگونگی اخذ اقامت

بدون نیاز به سرمایه گذاری و تنها با نشان دادن تمکن مالی مناسب، به صورت علمی در این نوشتار مورد بررسی قرار می گیرد.

از جمله سوالات مطرح شده توسط متقاضیان این است که آیا می توان تنها با اثبات اینکه توان پرداخت هزینه های زندگی خود را دارید، در یکی از کشور های اروپایی اقامت گرفت؟ و آیا برای حفظ اقامت نیاز است که بیشتر سال را در کشور مورد نظر اقامت داشت؟ یکی از کشورهایی که می توان به این عزیزان پیشنهاد داد کشور فرانسه و اقدام از طریق ویزای خود حمایتی فرانسه می باشد.

در ادامه تلاش شده است که تمامی جنبه های اقامت خود حمایتی فرانسه بررسی شود و به تمام سوالات متداول در این زمینه پاسخ داده شود. شما همواره می توانید برای دریافت مشاوره رایگان و طرح سوالات خود با کارشناسان سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی  تماس حاصل نمایید.

خود حمایتی اروپا و شرایط عمومی

فرانسه، که از قرن پانزدهم شکل گرفته است، قدیمی ترین و بزرگ ترین کشور اروپا است. این کشور در زمینه های فکری، هنرهای زیبا، مد و غذا در دنیا پیشرو می باشد. فرانسه همچنین چهارمین کشور ثروتمند دنیا و تولید کننده پیشرو در اروپا است. کشور فرانسه واقع در اروپا، پس از آلمان دومین کشور پرجمعیت این قاره می باشد.

فرانسه محبوب ترین مقصد گردشگری در جهان است و شهر پاریس، پایتخت این کشور، شناخته شده ترین مقصد گردشگری در جهان می باشد. دلایل بسیاری وجود دارد که چرا بسیاری از مردم از بازدید از این کشور متنوع لذت می برند، از جمله زیبایی طبیعی، آب و هوای شگفت انگیز، فعالیت های تفریحی در فضای باز مانند زمین های گلف، موزه های هنری و گالری و خیلی موارد بیشترفعالیت های مختلفی وجود دارد که تاریخ این کشور را به تصویر می کشد که به خصوص با توجه به گذشته پرفراز و نشیب آن، برای بازدیدکنندگان لذت بخش است.

رفاه و کیفیت زندگی در این کشور سبب شده است که افراد زیادی فرانسه را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب کنند. روش های مختلفی برای مهاجرت به فرانسه وجود دارد که خود حمایتی فرانسه یکی از روش های محبوب آن می باشد.

این روش برای افرادی مناسب است که از استقلال مالی برخوردارند و می توانند هزینه های زندگی خود را بدون نیاز به کار کردن، تامین نمایند. با ادامه مقاله همراه شوید و اطلاعات جامع و کاربردی در خصوص این روش به دست آورید.

خود حمایتی و قوانین اخذ اقامت و تابعیت

جهت اخذ اقامت از طریق خود حمایتی ، باید ابتدا بتوانید ثابت کنید که از تمکن مالی مناسب جهت پوشش هزینه های زندگی خود و اعضای خانواده برخوردارید. توجه داشته باشید که شما به هیچ عنوان نیاز ندارید که در کشور مورد نظر سرمایه گذاری کنید و یا حتی سرمایه خود را به بانک های این کشور منتقل کنید، بلکه تنها باید سرمایه خود را در حساب بانکی خود در ایران نشان دهید. بنابراین می توان گفت که این روش جزء کم ریسک ترین روش های سرمایه گذاری در خارج از کشور می باشد. شروط اصلی جهت اقدام از این روش در زیر بیان شده است.

برای شخص اصلی معادل ۴۰ هزار یورو در حساب بانکی در ایران قرار گیرد.

برای همسر معادل ۱۸ هزار یورو قرار گیرد.

به ازای هر فرزند با کمتر از ۱۷ سال سن، معادل ۱۰ هزار یورو در حساب بانکی قرار گیرد.

سن متقاضیان دارای اهمیت نمی باشد.

نیازی به ارائه مدرک زبان نمی باشد.

حفظ اقامت نیازی به حضور و زندگی در کشور مورد نظر ندارد.

اجاره ملک در کشور مورد نظر الزامی و جزء مدارک مورد نیاز است که سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی برای اجاره ملک دراروپا خدمات دارد و هزینه اجاره ملک بسته به شهر و متراژ متغیر می باشد.

شخص بایستی حتما یک بار با ویزای توریستی به کشور مورد نظر رفته باشد یا قبل از انجام پروسه خودحمایتی یک بار به کشور مورد نظر برود.

ذکر این نکته ضروری می باشد که فرد از طریق اقامت خود حمایتی فرانسه، مجوز کار در کشور مورد نظر را نخواهد داشت. به همین دلیل است که شرط اصلی این روش، اثبات توانایی در تأمین هزینه های زندگی در فرانسه می باشد. البته افراد می توانند در کشورها اقدام به سرمایه گذاری در زمینه های مختلف از جمله خرید ملک داشته باشند و از این طریق اقدام به درآمد زایی کنند.

از طریق برنامه خود حمایتی ، ابتدا به شخص و اعضای خانواده اقامت ۱ ساله اعطا می شود که هر سال قابل تمدید می باشد. پس از ۵ سال می توان درخواست اقامت دائم کشور داد و پس از گذشت ۵ سال از اقامت دائم و زندگی در کشور مورد نظر ، می توان برای دریافت تابعیت این کشور اقدام کرد. برای دریافت تابعیت اروپا شرایط دیگری نیز مورد نیاز است که در زیر عنوان شده است.

گذشت حداقل ۵ سال از دریافت مجوز اقامت دائم کشور

تسلط کافی به زبان کشور مورد نظر

ادغام با جامعه فرانسه و شناخت فرهنگ و تاریخ این کشور

شرکت در فعالیت های اجتماعی در کشور مورد نظر

خود حمایتی  و مدارک مورد نیاز

برای درخواست اقامت اروپا از طریق خود حمایتی باید مدارک خود را آماده کنید و در روز مراجعه به سفارت تحویل دهید. آماده سازی مدارک یکی از حساس ترین مراحل در فرآیند اخذ اقامت خود حمایتی اروپا می باشد، زیرا چنان چه مدارک شما ناقص باشد یا از اعتبار لازم برخوردار باشد، افسر پرونده درخواست شما را رد خواهد کرد. دقت داشته باشید که حتما مدارک خود را با دقت کافی تهیه کنید و از ارائه مدارک جعلی و دروغین خودداری کنید.

اصلی ترین مدارک جهت درخواست اقامت خود حمایتی اروپا شامل موارد زیر می باشد.

گذرنامه

تکمیل فرم درخواست

عکس با استاندارد های عکس پاسپورت

اثبات تمکن مالی مناسب

بیمه درمانی که در کشور مورد نظر معتبر باشد و تا سقف ۳۰،۰۰۰ یورو را پوشش دهد.

اثبات دارا بودن محل زندگی در کشور مورد نظر

اظهار نامه ای که بیان می کند در کشور مورد نظر کار نخواهید کرد.

خود حمایتی  و استاندارد های سرمایه گذاری

همان طور که پیش تر ذکر شد، شما با اخذ اقامت اروپا از طریق خود حمایتی، مجوز کار در این کشور را نخواهید داشت. با این حال بسیاری از افرادی که از این طریق اقدام می کنند تمایل دارند که به سرمایه گذاری دراروپا بپردازند و از این طریق سرمایه خود را افزایش دهند. مسلماً اقامت اروپا فرصت مناسبی برای این افراد ایجاد می کند که بتوانند به راحتی در اروپا به تجارت بپردازند و با محدودیت هایی که ایرانیان در زمینه افتتاح حساب بانکی در اروپا و تجارت با شرکت های اروپایی دارند، رو به رو نشوند. از آنجایی که در این روش برای حفظ مجوز اقامت، نیازی به حضور در  کشور مورد نظر نمی باشد، افرادی که در ایران صاحب تجارتی هستند با حفظ این تجارت به گسترش کسب و کار خود در اروپا نیز می پردازند.

اما پیش از تصمیم گیری در زمینه سرمایه گذاری در یک کشور خارجی، توجه به امنیت سرمایه گذاری در آن کشور ضروری می باشد. از این رو در ادامه به بررسی دو عامل مهم در امنیت سرمایه گذاری پرداخته شده است.

خطر مصادره اموال در ارو.پا

یکی از مهم ترین شاخص ها که در زمان سرمایه گذاری در یک کشور باید مورد توجه قرار گیرد، خطر مصادره اموال می باشد. باید این اطمینان حاصل شود که دولت کشور مقصد، به دلایل غیرقانونی اقدام به مصادره اموال خارجیان نمی کند. در این راستا بانک جهانی اقتصاد، شاخص خطر مصادره اموال را برای کشور های مختلف اعلام کرده است. این شاخص نشان دهنده احتمال اقدامات تبعیض آمیز نسبت به خارجیان از جانب دولت کشور میزبان و سلب مالکیت اموال آنان بدون جبران خسارت می باشد. بر اساس این شاخصه کشورها در ۷ دسته بندی قرار می گیرند، که عدد ۱ بیان گر کمترین ریسک مصادره اموال و عدد ۷، بیان گر بیشترین ریسک می باشد.

کشور فرانسه برای سال های متوالی در رده ۱ قرار گرفته است که بیان گر کمترین میزان ریسک در مصادره اموال و تضمین کننده امنیت سرمایه گذاری می باشد.

کنترل فساد در کشور مورد نظر

وجود فساد در یک کشور می تواند امنیت سرمایه گذاری را به خطر اندازد، بنابراین توجه به شاخص کنترل فساد پیش از اقدام به سرمایه گذاری دارای اهمیت می باشد. این شاخص بیان گر میزان موفقیت دولت ها در کاهش فساد و جلوگیری از استفاده شخصی از منافع عمومی می باشد. این شاخص در بازه ۲٫۵- تا ۲٫۵ قرار دارد که هر چه این میزان بیشتر باشد نشان دهنده فساد کمتر در کشور مورد نظر می باشد.

خود حمایتی و شاخص های اقتصادی مهم

بسیاری از افرادی که از طریق خود حمایتی فرانسه اقدام می کنند، تمایل دارند که پس از اخذ اقامت در این کشور به سرمایه گذاری نیز بپردازند. از این رو لازم است که اطلاعاتی در خصوص شاخص های اقتصادی تأثیر گذار در این کشور بررسی شود.

رشد اقتصادی

شاخص رشد اقتصادی نشان دهنده درصد افزایش تولید ناخالص داخلی در یک کشور، نسب به سال گذشته می باشد. اعداد مثبت نشان دهنده رشد اقتصادی مثبت و سود دهی کسب و کار ها در آن کشور می باشد.

رشد قیمت ملک

خرید املاک و مستغلات یکی از امن ترین روش های سرمایه گذاری می باشد که از محبوبیت فراوانی برخوردار است. بنابراین ممکن است افرادی که اقامت خود حمایتی فرانسه را کسب می نمایند، تمایل به خرید ملک در کشور مورد نظر داشته باشند. بعنوان مثال رشد قیمت ملک در فرانسه روندی افزایشی داشته و سرمایه گذاری در این حوزه می تواند با سود همراه باشد. البته همواره اجاره املاک نیز برای سرمایه گذاران سود یورویی خواهد داشت.

خود حمایتی و نکات مهم

در روند درخواست اقامت خود حمایتی  حتما باید به نکاتی توجه داشته باشد؛ مهم ترین مسئله این است که مدارک خود را به درستی آماده کنید و حتما از کارشناسان با تجربه در این زمینه مشاوره بگیرید. چرا که نقص در پرونده می تواند به راحتی سبب رد درخواست شما گردد.

توجه داشته باشید که در این نوع اقامت، شما مجوز کار نخواهید داشت، بنابراین اطمینان حاصل کنید که بدون کار کردن، می توانید هزینه های زندگی خود را تأمین کنید.

این روش می تواند برای اشخاصی که تنها نیاز به گسترش تجارت خود در اروپا دارند، بسیار مناسب می باشد، چرا که شما نیازی به حضور در کشور مورد نظرنخواهید داشت و می توانید در ایران به کسب و کار خود بپردازید و از مزایایی که اقامت برای شما به همراه دارد نیز بهره برید.

اگر املاکی در ایران داشته باشید می توانید در روال پرونده شما تأثیر مثبت داشته باشد و بخشی از تمکن مالی خود را می توانید از این طریق نشان دهید.

خود حمایتی  وکیل مهاجرت برای آن

فرآیند اخذ اقامت خود حمایتی دارای حساسیت ها و پیچیدگی های خاصی می باشد. شما باید مدارک خود را صحیح و دقیق آماده کنید و در روز مراجعه به سفارت تحویل دهید. در این راستا بهره گیری از دانش وکلای خبره که در این زمینه سابقه فعالیت دارند می تواند بسیار کمک کننده باشد. سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی با پشتوانه سالها سابقه در امر مهاجرت، می تواند در تمامی مراحل این مسیر شما را همراهی کند.

بازدید قبلی ازکشور مورد نظر از جمله الزامات روش خود حمایتی می باشد، که شما می توانید از خدمات این سازمان حقوقی مهاجرتی در این زمینه بهره برید. آماده سازی مدارک به گونه ای که تمکن مالی شما اثبات گردد از مراحل پیچیده و حساس این روش می باشد، وکلای سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی  با بهره گیری از تجربه های پیشین و دانش حقوقی از قوانین کشور مورد نظر ، در آماده سازی مدارک شما را همراهی کرده و راهنمایی های لازم را ارائه خواهند داد.

اجاره مکانی برای زندگی در کشور مورد نظر نیز از دیگر الزامات اقدام از روش خود حمایتی می باشد، که در این زمینه نیز سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی  به صورت کامل خدمات حرفه ای ارائه می دهد. شما همچنین در صورتی که پس از اخذ اقامت تمایل به سرمایه گذار ی درکشورهای اروپایی داشته باشید می توانید با وکلا و کارشناسان ما تماس بگیرید و مشاوره تخصصی دریافت کنید.

مثال

خود حمایتی فرانسه و هزینه زندگی در فرانسه

پس از اخذ اقامت خود حمایتی فرانسه باید بتواند هزینه های زندگی در فرانسه را بدون کار کردن در این کشور تأمین نمایید. بخش زیادی از هزینه های شما اجاره مسکن در فرانسه خواهد بود که اگر در حاشیه شهر و یا شهر های کوچک تر فرانسه زندگی کنید، هزینه کمتری در برخواهد داشت. به طور میانگین هزینه زندگی یک شخص در پاریس، بدون در نظر گرفتن اجاره، ۹۱۱٫۱۲ یورو خواهد بود که این مبلغ برای یک خانواده ۴ نفره به میزان ۳,۲۷۲٫۰۳ یورو افزایش خواهد یافت

خود حمایتی فرانسه و مزایای آن

زندگی در فرانسه از استاندارد های بالایی برخوردار است و برای مهاجران نیز جذابیت های فراوانی دارد. علاوه بر رفاه اجتماعی در این کشور مزایای دیگری نیز به واسطه اخذ اقامت فرانسه به دست می آید و روش خود حمایتی فرانسه نیز در میان سایر روش ها، مزایای خاص خود را دارد. برخی از مهم ترین مزایای اقامت در فرانسه و روش خود حمایتی به شرح زیر می باشد.

تردد آزاد به کشور های حوزه شنگن

بدون شرط حضور در فرانسه جهت حفظ مجوز اقامت

امکان سرمایه گذاری و خرید ملک در فرانسه

دریافت وام های بانکی در فرانسه

بدون هیچ گونه محدودیت سنی

بدون نیاز به ارائه هر گونه مدرک زبان

خود حمایتی فرانسه و سخن پایانی

خود حمایتی فرانسه از روش های محبوب اخذ اقامت فرانسه می باشد، که در این نوشتار به جنبه های اصلی آن پرداخته شد. همان گونه که ذکر شد در این روش شما تنها نیاز دارید که اثبات کنید از تمکن مالی مناسب برخوردارید و نیازی به انتقال سرمایه به فرانسه یا سرمایه گذاری در این کشور ندارید، بنابراین از امن ترین روش های تمکن مالی برای اخذ اقامت فرانسه نیز محسوب می گردد.

امید است توانسته باشید اطلاعات مورد نیاز در خصوص خود حمایتی را در این نوشتار کسب کرده باشید. شما همواره می توانید از طریق تماس با کارشناسان و وکلای سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی  اطلاعات مورد نیاز خود را به صورت رایگان کسب نمایید. کارشناسان ما در قسمت دیدگاه ها نیز پاسخ گوی سوالات شما خواهند بود.

× جهت دریافت مشاوره رایگان