برای جستجو تایپ کنید

ویزای خرید ملک

خرید ملک

با توجه به جذابیت های زندگی در آمریکا، هرساله افراد زیادی به این کشور سفر می نمایند. محدودیتی برای خرید ملک در آمریکا برای اتباع خارجی وجود ندارد و حتی افرادی که با ویزای توریستی به این کشور سفر نموده اند، امکان خرید ملک را خواهند داشت. البته خرید املاک در ایالات متحده منجر به اخذ اقامت دائم و یا گرین کارت این کشور نمی گردد و افرادی که بدنبال اخذ اقامت آمریکا هستند، می باید از دیگر راه ها اقدام نمایند. کارشناسان خبره سازمان حقوقی مهاجرتی دکترسعید  محمدی  با بررسی شرایط متقاضیان عزیز بهترین گزینه ها را به آنان معرفی خواهند نمود.

آمریکا یکی از کشورهای پرجمعیت و پهناور جهان است که از شرایط بسیار مناسب سیاسی و اقتصادی برخوردار است. افراد زیادی در صدد اخذ اقامت این کشور هستند. خانه ها در این کشور از معماری بسیار زیبایی برخوردارند. بطوریکه اکثر آنها بصورت ویلایی ساخته شده است. خرید ملک در ایالات متحده برخلاف برخی از کشورهای اروپایی نوعی سرمایه گذاری در این کشور محسوب نمی گردد تا افراد بتوانند اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند. اقامت این کشور از روش های مختلفی همچون تحصیل، کار، سرمایه گذاری، پناهندگی و… اخذ می گردد. سیستم آموزشی این کشور یکی از برترین سیستم های آموزشی در جهان است و با توجه به اینکه تدریس در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی ارائه می گردد، تحصیل در آمریکا طرفداران زیادی دارد. اگر چه هزینه تحصیل در آمریکا گران است، اما دانشجویان امکان اخذ وام و بورس تحصیلی را خواهند داشت.

بررسی خرید ملک در آمریکا

همانطور که در مقدمه بیان نمودیم خرید ملک در آمریکا بعنوان سرمایه گذاری در آمریکا بشمار نمی رود و معمولاً افراد به خرید ملک بعنوان گزینه ای برای سکونت خود در این کشور می نگرند. افرادی که قصد خرید ملک در ایالات متحده را دارند، ملزم به گذراندن مراحلی برای ثبت مالکیت خود خواهند داشت که می باید بصورت قانونی طی شود. معمولاً پروسه خرید ملک با استفاده از وام های بانکی که دولت آمریکا ارائه می نماید، بمدت ۲۵ تا ۳۰ روز طول خواهد کشید و این پروسه برای افرادی که بصورت نقدی و بدون استفاده از تسهیلات این کشور اقدام به خرید ملک می نمایند، تنها ظرف مدت ۷ روز به پایان خواهد رسید. افراد پس از خرید ملک در آمریکا می باید سالانه مالیات پرداخت نمایند که نرخ مالیات املاک در این کشور ۲% می باشد.

همچنین نرخ رشد سود خرید ملک در شهرهای مختلف این کشور متغیر است و در طی چند سال اخیر این نرخ در شهرهای بزرگی همچون نیویورک، لس آنجلس و اورلاندو برابر با ۷% گزارش شده است. می توان گفت خرید ملک در این کشور چندان به صرفه نیست و بهتر است افراد برای سکونت خود در این کشور از خانه های اجاره ای استفاده نمایند.

وام مسکن و تعهدات مالی در خرید ملک در آمریکا

دولت ایالات متحده با ارائه وام مسکن امکان خرید ملک را برای افراد فراهم نموده است و افراد با هر میزان بودجه ای می توانند نسبت به خرید املاک اقدام نمایند. البته وام هایی که به اتباع خارجی در این کشور تعلق می گیرد با شهروندان محلی متفاوت است. متقاضیان خرید ملک برای دریافت وام های مسکن میباید امتیاز لازم برای اخذ وام را کسب نمایند. در ابتدا متقاضی می باید نسبت به افتتاح حساب در این کشور اقدام نموده و کارت بانکی مربوطه را اخذ نماید. علاوه بر این می بایست تمامی درآمدهای خود را در گزارش های مالیاتی به اداره مورد نظر اعلام نماید. افراد می باید حداقل ماهانه یک قسط از وام خود را پرداخت نمایند.

بطور معمول افراد در کشورهایی به خرید ملک اقدام می نمایند که از لحاظ سیاسی و اقتصادی کشور امنی محسوب شود، اما در سال های اخیر با توجه به شرایط کشور آمریکا میزان نرخ خرید ملک در این کشور روند کاهشی داشته است و اکثر مهاجرینی که در آمریکا به خرید ملک اقدام می نمایند، اتباع کشورهای هند، چین و کانادایی هستند. از آنجائیکه خرید ملک در بسیاری از کشورهای اروپایی نوعی سرمایه گذاری محسوب می گردد و این امر موجب اخذ اقامت دائم می گردد، افراد تمایل بیشتری به خرید ملک درکشورهای اروپایی را دارند. دوستان عزیز می توانند شرایط اخذ ویزای کار آلمان را مطالعه نمایند.

هزینه های خرید ملک در آمریکا

قیمت خرید املاک در ایالت های مختلف این کشور با یکدیگر متفاوت است. در جدول زیر قیمت خرید و اجاره خانه ها در برخی از ایالت های مختلف این کشور نشان داده شده است:

خرید ملک در آمریکا         قیمت اجاره به $ (دلار)      قیمت خرید ملک برای هر متر مربع به $ (دلار)

دالاس     ۱۳۷۸ ( آپارتمان ۱ خوابه)  ۲۴۰۰

۲۵۷۵ (آپارتمان ۳ خوابه)

بوستون   ۲۴۲۰ (آپارتمان ۱ خوابه)   ۱۰۰۰۰

۴۱۶۱ (آپارتمان ۳ خوابه)

کلمبیا     ۷۸۳ (آپارتمان ۱ خوابه)     ۱۳۷۱

۱۴۰۰ (آپارتمان ۳ خوابه)

نیویورک ۳۱۲۰ (آپارتمان ۱ خوابه)   ۱۴۰۰۰

۶۵۰۰ (آپارتمان ۳ خوابه)

مزایا و معایب خرید املاک در آمریکا

این کشور یکی از کشورهای پیشرفته در جهان است که افراد زیادی علاقمند اخذ اقامت این کشور هستند. در اکثر کشورهای اروپایی خرید ملک منجر به اخذ اقامت دائم افراد می گردد. اما خرید املاک در ایلات متحده اینگونه نیست. خرید ملک در این کشور با مزایای زیر همراه است:

رویه سهل خرید املاک

افراد امکان اخذ وام های بانکی برای خرید ملک در این کشور را خواهند داشت.

نرخ پایین مالیات املاک در کشور آمریکا که ۲% می باشد.

در مقابل تمامی موارد فوق خرید ملک در این کشور با معایبی همچون عدم اخذ اقامت دائم آمریکا و امکان مصادره اموال توسط دولت آمریکا روبرو است. دوستان عزیزی که قصد مهاجرت به کشورهای مدرن و صنعتی را دارند، بهتر است ابتدا از تجربیات مفید مجموعه سازمان حقوقی مهاجرتی دکترسعید  محمدی بهره مند گردیده و با خیالی آسوده تصمیمی صحیح در این راستا اخذ نمایند. همچنین دوستان عزیز از این طریق امکان مقایسه سرمایه گذاری در آمریکا و اروپا را خواهید داشت.

شرایط خرید خانه و اپارتمان و زمین در ایالات متحده امریکا

سوال : آیا برای خرید ملک در آمریکا باید حتما به آمریکا آمده باشیم؟ یا کارت سبز داشته

باشیم؟ آیا ممکن است زمین ما را دولت امریکا غصب کند, چون ایرانی هستیم؟ یا به دلایل دیگر؟

جواب: به کلیه سوالات مطرح شده در بالا: خیر. برای خرید هرگونه ملکی در آمریکا اعم از تجاری یا مسکونی یا زمین, شما به هیچ گونه ویزایی در آمریکا احتیاج ندارید. سند مالکیت مطلق میتواند از طریق دفتر وکالت رسمی بازرسی شده و دفتر برای مالکیت با هزینه بسیار مختصر، بیمه مالکیت پیشنهاد کند.

 شرکت بیمه هم مالکیت زمین را تا سالها قبل برسی کرده و بیمه را صادر میکند. اگر اشکالی در سند باشد, شرکت بیمه, بیمه صادر نخواهد کرد مگر اینکه اشکال قبل از مالکیت رفع شود. در موارد بسیار بسیار نادر, اگر با بازرسی‌های جامع باز هم درآینده در سند هر گونه مشکلی از نظر مالکیت پیش بیاید, در صورت هر گونه اختلاف یا اشتباه ,شرکت بیمه به فرد مدعی زمین سریعا خسارت پرداخت کرده و در نهایت ملک شما فارغ از هر گونه ادعایی است.

قانون اساسی آمریکا بالاترین دستور حقوقی امریکا است و به دولت آمریکا اجازه غصب زمین, مگر در مواردی بسیار خاص که غصب برای منفعت عمومی باشد و پول آن تمام و کمال به شخص مالک پرداخت شود، نمیدهد.

 البته موارد دیگر بسیار استثنا غصب هم وجود دارد که وکیل شما میتواند به شما خاطر نشان کند, از جمله اگر ملک به طور سیستماتیک و با اطلاع مالک برای کارهای غیرقانونی مثل قماربازی‌های تجاری بدون جواز استفاده شود.

💰مالیات سالانه : برای هر ملک (این شامل مالیات بر در آمد نمیشود) در ایالت کالیفرنیا مالیات سالانه ۱.۲% آخرین قیمت خرید ملک در سال خرید و یا ۱.۲% ازرش گذاشته شده بر ملک از طرف سازمان ارزشگذاری منطقه‌ای که ملک در ان واقع است, در سالهای پس از خرید میباشد سازمان حقوقی مهاجرتی دکترسعید محمدی

× جهت دریافت مشاوره رایگان