برای جستجو تایپ کنید

ویزای ازدواج و تولد

ویزای نامزدی و ازدواج آمریکا

ویزای نامزدی و ازدواج آمریکا یکی از ویزاهایی است که مورد استقبال بسیاری از هموطنان ایرانی قرار گرفته است.

برای درخواست ویزای ازدواج و نامزدی شخص(زن و یا مرد) مستلزم آن است که اقامت دائمی و قانونی کشورامریکا(LRP ) را دارا باشد و شهروندآمریک محسوب شود.

در قانون سازمان مهاجرتی آمریکا ،اگر شما شهروند آمریکایی باشید قادر خواهید بود تا  از طریق دوراه همسر  (زن یا مرد) خارجی خود (که تبعه ی آمریکا نیست) را برای زندگی وارد خاک کشور آمریکا کنید. این دو راه شامل موارد ذیل میباشد:

ویزاهای مهاجرتی (IR1 or CR1 )

ویزاهای غیر مهاجرتی (K1 ‎or K3)

ویزاهای مهاجرتی (IR1 or CR1)

در این نوع ویزا ، که ویزای ازدواج با شهروند آمریکایی نام دارد، حتما باید زن ومرد به عقد رسمی و قانونی یکدیگر درآمده باشند.

اگر از  تاریخ عقدشان کمتر از دو سال گذشته باشد. ویزای(زCR) مشروط و دوساله دریافت میکندکه قابل تمدید به مدت ۱۰ سال است ولی اگر دو سال از تاریخ عقدشان گذشته باشد ویزای(IR) 10 ساله دریافت میکند.

مراحل اخذ ویزای ازدواج IR1 or CR1))

در ابتدا باید فرم درخواست (فرمI-130 ) در خود کشور آمریکا پر شود و به اداره ی مهاجرتی آمریکا((USCIS) تحویل بدهد.

شهروند آمریکایی که خارج از خاک کشور آمریکا زندگی میکند مطابق با شرایط خاصی میتواند  فرم مذکور را تکمیل کند.فرمI-130 باید در یکی از دفاتر بین المللی اداره ی مهاجرتی آمریکا تکمیل شود.

از لحاظ شرایط سنی ، شخص درخواست دهنده باید حداقل ۱۸ سال تمام داشته باشد.

بعد از اینکه اداره ی مهاجرتی آمریکا، شرایط شخص را بررسی کرد و درخواست را تصدیق کرد به اداره ملی ویزای آمریکا(NVC) ارسال میکند.اداره ی ملی آمریکا یک پرونده برای درخواست دهنده تشکیل می دهد و شخص متقاضی میبایست فرم DS-261 تکمیل کند.

در این مرحله شخص میبایستی مدارک مورد نیاز ویزا را تهیه کند.

مدارک مورد نیاز ویزای مهاجرتی ازدواج

پاسپورت: مدت اعتبار پاسپورت باید حداقل ۶ ماه پس از ورود به خاک کشور آمریکا معتبر باشد.

اظهارنامه حمایت مالی شخص درخواست کننده

پر کردن فرم DS-260,

دو قطعه عکس ۲×۲

تکمیل فرم معاینه ی پزشکی

پرداخت هزینه

سند ازدواج (ترجمه شده)

شناسنامه(ترجمه شده)

هنگامیکه مرکز ملی ویزا اعلام کند تمامی مدارک مورد نیاز تکمیل است. یک وقت مصاحبه برای متقاضی مشخص میکند.

مدت زمان اخذ این ویزا بستگی به متقاضی دارد و متغییر است.

ویزاهای غیر مهاجرتی (K1 ‎or K3)

ویزاهای  K1 یا همان ویزای نامزدی است که زن و مزد هنوز عقد رسمی نکرده اند و فردی که شهروند آمریکایی محسوب میشود، شخص متقاضی می بایستی فرم ‎I-129‎ را در دفتر USCIS برای نامزدش تکمیل کند تا بتونه نامزدش رو با ویزای K1 به  آمریکا بیاورد و حتما باید ظرف ۹۰ روز پس از ورودش عقد رسمی کنند و برای گرفتن گرین کارت  اقدام کند. همچنین فرزندان واجد شرایط نامزد هم اجازه مهاجرت با ویزای K2را دارند.

تذکر: این فرم را نمیتوان در سفارت آمریکا ، کنسولگری و یا دفترUSCIS در خارج از کشور آمریکا پر شود.

ویزاهای  K1 صرفا برای شهروندان آمریکاست. مدت زمان آن ۶ ماه است . شخص باید حتما طی  ۹۰ روز ازدواج کنددر غیر اینصورت باید خاک آمریکا را ترک کند.

متقاضیان ویزای  K1و همچنین فرزندان آنها K2می بایست مدارک زیر را برای مصاحبه ویزا همراه داشته باشند:

تکمیل فرم غیر مهاجرتی نامزدی (فرم D-160))

پاسپورت معتبر

شناسنامه

طلاق یا گواهی فوت (ها) و یا هر همسر قبلی (ها) برای هر دو ( نامزد و شهروند)

گواهی سوء پیشینه

معاینه پزشکی

مدارک و پشتیبانی مالی فرم I-134

دو قطعه عکس ۲×۲

مدارک از اثبات رابطه با نامزد آمریکایی خود

پرداخت هزینه ها

ویزای K3 : اگر شهروند آمریکایی خارج از خاک آمریکا با شخصی که تبعه ی آمریکا نیست، ازدواج کرده باشد. میتواند همسرش را از طریق این ویزا به آمریکا ببرد. در این مورد شخص باید فرم I-130 را در دفتر اداره ی مهاجرتی آمریکا دفترUSCIS  تکمیل کند. مدت زمان اخذ این ویزا بین شش ماه تا یکسال به طول می انجامد.

یک وکیل چه کمکی می‌تواند هنگام اقدام برای ویزای نامزدی کند؟

در خواست دادن برای ویزای نامزدی آمریکا کاری بسیار پیچیده است. یک وکیل می‌تواند در روند گرفتن این نوع ویزا به شما کمک کندو مراحل انجام آن را تسریع بخشد و مسئولیت آماده کردن پرونده و مدارک شما را بر عهده گیرد. نقش یک وکیل زمانی که یکی از طرفین قبلاً ازدواج کرده باشد و یا اینکه ازدواج فامیلی باشد می‌تواند بسیار سازنده باشد، و همچنین به اثبات این موضوع کمک کند که این ازدواج یک وصلت قانونی است.

سازما ن حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی

 .  تولد

تولد و قوانین اخذ اقامت و تابعیت  در کشورها چگونه است ،

بهترین کشورها برای اقامت از طریق تولدکدامند

تولد و اخذ تابعیت کشورها

اخذ تابعیت کشورها از طریق تولد فرزند

، قوانین اخذ اقامت و تابعیت از طریق تولد فرزند و شرایط  اخذ اقامت و تابعیت از طریق تولد فرزند ، از مسائل مهم و پرطرفدار روز میباشند ،

بسیاری از دوستان مایلند که بدانند بهترین کشور برای اقامت از طریق تولد کدام کشورها هستند یکی از مهمترین مطالبی که اخیرا مورد توجه قرار گرفته سیستم خون یا خاک است به این مفهوم که شما در کشوری که متولد می شوید از طریق تولد در ان کشور اقامت اخذ کنید.

برای مثال بعضی از کشورها پس از تولد فرزند هیچ اثر حقوقی برای تولد قائل نیستند این کشورها معمولا تابع سیستم خون هستند در نظام حقوق بین الملل خصوصی سیستم خون یا خاک کاملا شناخته شده است واکثر وکلا حقوق دانان وافرادی که در نظام بین الملل تحصیل کرده اند با سیستم خون و خاک کشورها اشنا هستند.

اگر در خصوص بهترین کشورها برای اقامت از طریق تولد نیاز به مشاوره دارید و چنانچه در خصوص بهترین کشورها برای اقامت از طریق تولد سوالاتی دارید مشاورین برتر سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی آماده ارائه بهترین مشاوره در خصوص بهترین کشورها برای اقامت از طریق تولد به شما عزیزان می باشند.

از جمله کشورهایی که طبق سیستم خاک عمل نموده کشور امریکا کانادا و استرلیا را می توان نام برد چنانچه فرزند شما در چنین کشوهایی متولد شود اقامت این کشورها را اخذ می کند لذا ،اگر هدف شما از تولد فرزندتان اخذ اقامت در یک کشور می باشد بهتر است سراغ کشورهایی بروید که دارای نظام حقوقی سیستم خاک هستند اما این سیستم خاک یا خون نه تنها از باب تولد فرزندان شما واخذ اقامت دارای اهمیت است بلکه داری اثار حقوقی دیگر ازجمله تابعیت مضاعف می باشد در ادامه مقاله به اثار تولد فرزندان شما اخذ اقامت و تابعیت مضاعف می پردازیم .

چنانچه پیشتر عرض کردیم اگر کودکی درکشوری که دارای  سیستم خاک می باشد متولد گردد به طور اتوماتیک می تواند تابعیت ان کشور را اخذ کند وتاکید می کنیم که تابعیت دارای آثار حقوقی قوی تر از اقامت می باشد اما اگر کودکی در یک کشوری  متولد شود  که داری سیستم خون می باشد او نمی تواند در ان کشور اقامت را اخذ کند البته بعضی کشورها نظیر اتریش و المان هر چند داری سیستم خون هستند و صرف تولد فرزند به اواقامت اعطا نمی کنند اما اگر کودک در خاک اتریش یا المان متولد شود و چند سال در ان کشور بماند می تواند به این دو موضوع باهم ارجاع نموده و درخواست اقامت یا تابعیت بنماید.

در مورد اقامت از طریق تولد کشوهایی شما چنان که پیش تر گفتیم باید مهم باشد که سیستم خاک دارند مهم ترین این کشورها شامل کشورهایی هشتند که از نظام حقوقی کامن لا پیروی می کنند برای مثال کشور کانادا استرالیا نیوزلند امریکا برزیل از کشورهای بسیار مشهوری هستند که با تولد فرزند به او اقامت و تابعیت را اعطا می کنند اما در بعضی کشورها نظیر المان اتریش سوئیس فرانسه ایران با تولد یک فرزند به اواقامت اعطا نمی کنند.

حال که توجه فرمودید سیستم خون یا خاک چیست و احساس میکنیم که این موضوع کاملا برای شما روشن شده است به بحث تابعیت مضاعف می پردازیم و بحث تابعیت مضاعف را از طریق یک مثال شرح می دهیم.

اگر در خصوص بهترین کشورها برای اقامت از طریق تولد نیاز به مشاوره دارید و چنانچه در خصوص بهترین کشورها برای اقامت از طریق تولد سوالاتی دارید مشاورین برتر سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی آماده ارائه بهترین مشاوره در خصوص بهترین کشورها برای اقامت از طریق تولد به شما عزیزان می باشند.

فرض کنید فرزند شما که یک ایرانی هستید در خاک آمریکا متولد گردد طبق قانون ایران به فرزند شما به این دلیل که شما ایرانی هستید تابعیت ایرانی داده می شود طبق قانون کشور آمریکا فرزند شما به دلیل تولد در خاک آمریکا تابعیت آمریکایی اخذ می کند در نتیجه فرزند شما هم تابعیت آمریکایی دارد و هم تابعیت ایرانی .

در این حالت او دو تابعیتی می شود و این موضوع در حقوق بین الملل خصوصی به تابعیت مضاعف مشهور است. در مقابل ممکن است بی تابعیتی هم حاصل شود. فرض کنید کودک یک شخص آمریکایی در ایران متولد شود این کودک به این دلیل که تابعیت در آمریکا از خاک منتقل می شود آمریکایی نیست و به این دلیل که ایران هم تابعیت ناشی از خون را پذیرفته ایرانی محسوب نمی شود در اینجا حقوقدانان سیستم تابعیت فرعی را می پذیرند.

برای مثال در همین موضوعی که مثال زدیم کشور آمریکا تابعیت فرزند را آمریکایی می پذیرد تا از بی تابعیتی او پیشگیری کند.اگر در خصوص بهترین کشورها برای اقامت از طریق تولد نیاز به مشاوره دارید و چنانچه در خصوص بهترین کشورها برای اقامت از طریق تولد سوالاتی دارید مشاورین برتر سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی آماده ارائه بهترین مشاوره در خصوص بهترین کشورها برای اقامت از طریق تولد به شما عزیزان می باشند.

اگر بخواهیم به طور خلاصه مطالب بالا را جمع بندی کنیم کشورهایی که تابعیت ناشی از خاک را پذیرفتند وبه فرزندان متولد در آن کشور تابعیت اعطا کرده و در مقابل این سیستم ،سیستم خون قراردارد که شما می توانید جهت اخذ اقامت از طریق تولد فرزند و تحقیق در مورد کشورها با سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی  تماس گرفته  و تمامی مشاورین ما به شما پیشنهادات ویژه و خاص خود را ارائه خواهند نمود .

اگر در خصوص تولد و قوانین اخذ اقامت و تابعیت و بهترین کشورها برای اقامت از طریق تولد نیاز به مشاوره دارید و چنانچه در خصوص بهترین کشورها برای اقامت از طریق تولد سوالاتی دارید مشاورین برتر سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی آماده ارائه بهترین مشاوره در خصوص تولد و قوانین اخذ اقامت و تابعیت و  بهترین کشورها برای اقامت از طریق تولد به شما عزیزان می باشند

× جهت دریافت مشاوره رایگان